Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zima w mieście. Rafał Bruski zaprasza do Bydgoszczy

Jacek Andrzej Kwiatkowski
Bydgoszcz zimą - Biały Spichlerz / Fot. Marcin Woźniak - materiały prasowe UM Bydgoszcz
Bydgoszcz zimą - Biały Spichlerz / Fot. Marcin Woźniak - materiały prasowe UM Bydgoszcz
Zima zagościła u nas na dobre. Zastanawiacie się, gdzie pojechać na narty? Ciekawi Was, jakie zimowe atrakcje proponują polskie miasta na weekend i w czasie ferii? Na te pytania odpowiada prezydent Bydgoszczy - Rafał Bruski.

Jacek Andrzej Kwiatkowski: Co jest największym atutem Bydgoszczy w sezonie zimowym?

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski: Zdecydowanie „Myślęcinek”, czyli największy park miejski w Polsce. W północnej części miasta, zaledwie 5 km od centrum, znajduje się Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek. Jeden z największych w Polsce kompleksów rekreacyjnych zajmuje powierzchnię 830 ha, z czego blisko 500 ha to tereny leśne, nawet ze stuletnimi okazami drzew liściastych. Jest to obszar o szczególnych walorach przyrodniczych, rekreacyjno-sportowych, a także dydaktycznych. Swoją atrakcyjność Myślęcinek zawdzięcza nie tylko warunkom przyrodniczym, lecz również doskonałemu skomunikowaniu z centrum Bydgoszczy.

Co Państwa miasto może zaproponować narciarzom oraz turystom przyjeżdżającym zimą?

W "Myślęcinku" działa również stok narciarski, który w okresie zimowym przyciąga rzesze turystów. Szczyt stoku sięga 107 m n.p.m., przy nachyleniu stoku 18-20 proc. różnica poziomów to 42 m. Na stoku działają 3 wyciągi o łącznej przepustowości 2500 os./godz. Trasy zjazdowe są naśnieżane, a ich całkowita powierzchnia to aż 8000 m kw. Przy wyciągach stworzono trzy trasy zjazdowe o długościach: 100 m dla dzieci i początkujących, 200 m i o 230 m.
Dla amatorów innych sportów zimowych działa również snowpark, czyli miejsce do akrobacji dla snowboardzistów oraz trzy lodowiska położone w różnych częściach miasta.

Najlepsze bydgoskie imprezy w sezonie zimowym 2012?

Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny PedrosCup, który odbędzie się 8 lutego 2012 w hali Łuczniczka w Bydgoszczy. Rozegrane zostaną trzy konkurencje – skok o tyczce kobiet i mężczyzn oraz pchnięcie kulą mężczyzn. Zawody znalazły się w kalendarzu European Athletics Indoor Premium Meetings.

Never Seen In Bydgoszcz to festiwal filmowy, którego ideą jest przybliżenie bydgoskiej publiczności tzw. „kina ambitnego”, a w szczególności filmów, których próżno szukać w repertuarach lokalnych multipleksów. I w tym właśnie tkwi siła tego przedsięwzięcia, bowiem w grodzie nad Brdą nie brakuje koneserów światowej kinematografii, których gusta, niestety, zbyt często spychane są na plan dalszy, kosztem wszechobecnej komercji.

Miejsca, które koniecznie trzeba tutaj odwiedzić podczas zimowych ferii.

Wyspa Młyńska - przestrzenne serce Bydgoszczy. Jedno z najbardziej niezwykłych i urzekających miejsc w Bydgoszczy. To, co czyni wyspę wyjątkową, to przede wszystkim jej położenie w samym sercu miasta, zaledwie kilka kroków od Starego Rynku. Począwszy od średniowiecza, wyspa była przemysłowym centrum przez kilka następnych stuleci. To właśnie na wyspie Młyńskiej ulokowana została mennica królewska, która funkcjonowała z przerwami od 1594 do 1688 r.

Kanał Bydgoski. Został zbudowany w latach 1773-1774. Stanowi część międzynarodowej drogi wodnej E 70. Łączy on Wisłę i Odrę poprzez ich dopływy: Brdę oraz Noteć i Wartę. Powstanie kanału przyczyniło się do dynamicznego rozwoju miasta, które dzięki nowoczesnym urządzeniom hydrotechnicznym, charakterystycznej nadwodnej zabudowie przemysłowej, mieszkaniowej i rekreacyjnej, zyskało swoją elegancję, nadrzeczną tożsamość oraz rangę jednego z głównych ośrodków transportu śródlądowego.

Dzielnica Muzyczna. To jedno z najciekawszych założeń urbanistycznych miasta, a jednocześnie jeden z najbardziej urokliwych i spokojnych zakątków Bydgoszczy. Centralnym punktem dzielnicy jest rozległy Park im. Jana Kochanowskiego, pełen rzeźb przedstawiających wybitnych kompozytorów. Jest on otoczony ze wszystkich stron doskonałą architekturą oraz obiektami służącymi kulturze, która rozbrzmiewa z neoklasycystycznego budynku Filharmonii Pomorskiej oraz neobarokowego gmachu Akademii Muzycznej.

Gdzie można szukać informacji o najciekawszych atrakcjach i wydarzeniach w mieście?

Przede wszystkim w Bydgoskim Centrum Informacji przy ulicy Batorego 2. Zapraszam też na stronę www.visitbydgoszcz.pl

Tekst: J.A.Kwiatkowski (podziękowania dla UM Bydgoszcz za pomoc w realizacji materiału)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto