Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zniżki na kulturę, rekreację i usługi. Młodzież w Bydgoszczy ma swoją kartę [wideo]

Redakcja
Już można wnioskować o przyznanie Bydgoskiej Karty Młodzieży.
Już można wnioskować o przyznanie Bydgoskiej Karty Młodzieży. mat. prasowe UMB
Około 15 tysięcy uczniów będzie mogło wyrobić sobie Bydgoską Kartę Młodzieży. Wśród partnerów programu znalazło się już ponad 50 instytucji i prywatnych przedsiębiorców. - Czujemy się docenieni, na pewno będziemy korzystać z karty - mówią młodzi ludzie z Bydgoszczy.

Uchwałę w sprawie wprowadzenia trzeciej bydgoskiej karty, czyli Karty Młodzieży, radni podjęli w lutym. We wtorek (2 kwietnia) program został zainaugurowany. - Co ważne, z tą inicjatywą przyszli do ratusza właśnie młodzi ludzie - mówi prezydent Rafał Bruski. - Nie można było im odmówić. W tej chwili do programu przystąpiło już dokładnie 53 partnerów, a z pewnością będzie ich jeszcze więcej.

Dlaczego ta karta jest taka ważna? - Zależy nam, by zaktywizować naszych rówieśników, by odciągnąć ich od komputerów i dać jeszcze więcej powodów, by wyszli z domów - tłumaczy Mikołaj Gabinecki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta. - Chcemy też pokazać, że w Bydgoszczy jest mnóstwo miejsc przyjaznych młodym ludziom.

Wśród nich na razie znalazło się 18 punktów gastronomicznych - m.in. restauracji, barów, kawiarni, herbaciarni i lodziarni. W dziale „kultura” młodzi ludzie mogą liczyć na zniżki w 9 punktach, w tym między innymi w Filharmonii Pomorskiej, Teatrze Polskim, Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego czy w Galerii Miejskiej bwa.

O zdrowie młodzieży zadba na razie sześć punktów, w tym między innymi optycy i stomatologowie. Na liście partnerów jest też pięciu oferujących usługi „beauty”, pięć miejsc sportowo-rekreacyjnych, cztery szkoły muzyczne i językowe oraz sześć sklepów. - Nie zwalniamy jednak tempa i prowadzimy rozmowy z kolejnymi potencjalnymi partnerami programu - podkreśla Gabinecki.

Aby dostać Bydgoską Kartę Młodzieży należy złożyć wniosek. Można to zrobić na stronie internetowej Młodzieżowej Rady Miasta. Na jego rozpatrzenie ratusz daje sobie 21 dni. Osoby, które uczą się w szkołach publicznych będą mogły odebrać kartę właśnie tam. Pozostali mogą to zrobić w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej 5. Karta będzie honorowana tylko z aktualną legitymacją szkolną.

O dokument mogą wystąpić uczniowie szkół ponadpodstawowych z Bydgoszczy. - To nie muszą być osoby zameldowane w mieście, wystarczy, że się tu uczą - mówi Julita Szóstek, opiekunka MRM. - Karta będzie wydawana na czas trwania nauki.

Choć program dopiero się rozpoczyna to już zgłosiło się do niego ponad 70 młodych ludzi. Pierwsze, symboliczne karty, odebrało wczoraj z rąk prezydenta troje uczniów - Natalia Nowicka, Adrianna Nowicka oraz Stanisław Ścieszka. Cała trójka podkreślała, że karta to duże wyróżnienie. - Czujemy, że jesteśmy częścią tej bydgoskiej społeczności. Na pewno będziemy korzystać ze zniżek i namawiać do tego naszych kolegów - mówili zgodnie.

Przypomnijmy, Bydgoska Karta Młodzieży jest już trzecim tego typu programem realizowanym w mieście. Swoje karty mają już także duże rodziny oraz seniorzy. Pełna lista partnerów programu BKM oraz zniżki, na jakie można u nich liczyć są do znalezienia na stronie internetowej Młodzieżowej Rady Miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto