Zwycięska inauguracja Olimpii Grudziądz!

SZYMON SZAR
Zwycięska inauguracja Olimpii Grudziądz! olimpiagrudziadz.com
Skromnym zwycięstwem 1:0 nad Kolejarzem Stróże zakończyła się inauguracja rundy wiosennej w Grudziądzu. Gola na wagę trzech puntów zdobył Adam Cieśliński.

Wszyscy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem zastanawiali się jak zakończy się pierwszy ligowy mecz pod wodzą trenera Dariusza Kubickiego.

Bardzo trudne spotkanie, w którym Kolejarz postawił nam bardzo trudne warunki, szczególnie w pierwszej połowie.
Rozmowa trenera Kubickiego z zawodnikami w szatni najwyraźniej poskutkowała. Po przerwie zespół zagrał zdecydowanie odważniej i mniej indywidualnie. Co przyniosło znakomite efekty.

Zespół z Piłsudskiego zaczął grać szybciej i wyglądało to zdecydowanie lepiej. W przekroju całego spotkania jednak to Olimpia zasłużyła na jedną bramkę, na którą zresztą bardzo ciężko pracowała.

I w 84. minucie piłkarze z Grudziądza mogli cieszyć się prowadzeniem. Dośrodkowanie Marcina Smolińskiego na bramkę zamienił Adam Cieśliński, bardzo dobrze uderzając głową. Kolejarz grał już wtedy w dziesiątkę, bo w 80. minucie z boiska wyleciał Bartłomiej Smuczyński.

W ostatniej akcji meczu grudziądzanie mogli podwyższyć. Adam Cieśliński zagrał do wychodzącego na dobrą pozycję Dariusza Gawęckiego, który założył siatkę golkiperowi Kolejarza, ale w ostatniej chwili sytuację uratował obrońca gości.

Gospodarzom bardzo zależało mi na odniesieniu tego zwycięstwa, bo wiadomo, że wtedy zdobywa się zaufanie i szacunek kibiców!

Olimpia Grudziądz 1-0 Kolejarz Stróże
Bramka: '84 Adam Cieśliński

Olimpia: Bartosz Fabiniak - Robert Pisarczuk, Michał Łabędzki, Marcin Staniek, Adam Banasiak (82' Konrad Kaczmarek) - Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Maciej Rogalski (65' Piotr Ruszkul), Robert Szczot - Adam Cieśliński, Maciej Kowalczyk (76' Dariusz Gawęcki).

Kolejarz: Łukasz Radliński - Witold Cichy (86' Paweł Leśniak), Krzysztof Markowski, Cheikh Tidiane Niane, Dariusz Walęciak - Michał Gryźlak (76' Marcin Majchrzak), Marcin Stefanik, Łukasz Bocian, Wojciech Trochim, Bartłomiej Smuczyński - Tomasz Chałas (61' Kamil Adamek).