Bydgoszczanki o krok od zwycięstwa

Dariusz Knopik
Zawodniczki BKS (białe koszulki) słabiej spisywały się w defensywie w końcówe pierwszej połowy Fot. dariusz bloch
To był historyczny mecz żeńskiego szczypiorniaka w Bydgoszczy. Po ponad 40 latach znowu doszło do meczu seniorek szczebla centralnego.

BUDOWLANY Klub Sportowy - DWÓJKA ŁOMŻA 26:27 (16:14)
BKS: Lubińska, Zwiefka - Grodzka 3, Bonk 5, Zaręba 4, Vesting 5, Wiśniewska 7, Pipowska 2, Morkowska, Harnes.

Szczypiornistki Budowlanego Klubu Sportowego Bydgoszcz doznały pierwszej porażki. Ciągle bez punktu są zawodnicy AZS UKW Bydgoszcz.

Bydgoszczanki miały nadzieję na korzystny wynik. W pierwszych dwóch meczach wyjazdowych odniosły zwycięstwa. Liczyły też na korzystny wynik w starciu z Dwójką. Jednak ekipa z Łomży już od kilku lat należy do ścisłej drugoligowej czołówki. To potwierdziło się w Bydgoszczy.

Początkowo to było bardzo wyrównane spotkanie. Od 10. minuty zaczął się bardzo dobry fragment gry w wykonaniu bydgoskich szczypiornistek. Od stanu 4:5 wyszły na prowadzenie 154:8 w 25. minucie. Stało się tak dzięki świetnej obronie i skutecznych kontratakach. Niestety, wtedy coś się zacięło w grze zawodniczek BKS. Szybko roztrowniły praktycznie całą przewagę, popełniały proste błędy, swoją złą grą napędzały rywalki i na przerwę schodziły mając tylko 2 gole na plusie.

- Dziewczyny za szybko chciały „dobić’ rywalki - mówił trener Jarosław Brzoskowski. - Zamiast grać spokojnie do pewnych sytuacji za bardzo się „podpalały” w ataku. Z kolei w obronie zabrakło trochę większej agresji. Rywalki za łatwo rzucały kolejne gole. Zabrakło trochę cwaniactwa - dodał szkoleniowiec BKS.

Bydgoszczanki do 45. minuty utrzymywały minimalne prowadzenie. Potem zawodniczki grały bramka za bramkę. Szczypiornistki BKS zerwały się jeszcze raz i w 56. minucie prowadziły 26:24. Niestety, końcówka należała do rywalek, które w ostatniej minucie zdobyły dwie bramki na wagę zwycięstwa. Bydgoszczanki miały okazję na remis, ale jej nie wykorzystały i musiały przełknąć gorycz porażki. Pierwszej w sezonie i pierwszej w swojej hali.

- Po dobrym początku kiedy prowadziliśmy 4:3 nasza gra się mocno pogorszyła, a efektem były kolejno tracone bramki - mówi trener Andrzej Kaczorowski. - Właśnie słaba dyspozycja w pierwszej połowie zdecydowała o naszej porażce. Przespaliśmy ten fragment gry. Po przerwie było już lepiej, ale nie udało odrobić strat. Aby wygrać wszystkie elementy muszą być wykonane poprawnie - dodał opiekun akademików.

Pozostałe wyniki:
Drwęca Novar Lubicz - Olimp Bolszewo 29:20, KPR TPD Białystok - Vistal II Gdynia 23:38.
Kolejność: 1. Vistal II (6 pkt,), 2. Łomża (6), 3. BKS Bydgoszcz (4), 4. Drwęca (2), 5. KPR TPD (0), 6. Olimp (0).

SAMBOR TCZEW - AZS UKW 31:28 (17:12)
AZS UKW: Ligarzewski, Wojtasik - Wódczak 4, Paradowski 4, Kowalczyk 4, Jaszyk 4, Karbowski, Kasiorek 2, K. Urbański, Kłoś 3, Wojciechowski 7.

AZS UMK Toruń - Szczypiorniak Olsztyn 28:35, Tytani Wejherowo - Gwardia Koszalin 19:25, Cartusia Kartuzy - SMS ZPRP II Gdańsk 28:26, Orkan Ostróda - Energetyk Gryfino 39:35, Wybrzeże II Gdańsk - MKS Grudziądz 23:33.
Kolejność: 1. Orkan (12), 2. Gwardia (12), 3. MKS Grudziądz (10), 4. Cartusia (10), 5. SMS ZPRP II (8), 6. Energetyk (8), 7. Szczypiorniak (6), 8. Tytani (4), 9. Sambor (2), 10. Wybrzeże II (2), 11. AZS UKW Bydgoszcz (0), 12. AZS UMK Toruń (0).

Przeczytaj także: bydgoszcz.naszemiasto.pl