Centrostal i Delecta bez zwycięstwa

Michał Młodzikowski
Bydgoskie siatkarki i bydgoscy siatkarze schodzili w środę z boiska pokonani.

Delekcie nie powiodło się w Warszawie. Miejscowa AZS Politechnika wygrała bez straty seta. Bydgoszczanie najbliżej wygranej byli w drugiej partii. Obie drużyny szły równo. Na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy jednopunktowym prowadzeniu podopiecznych Waldemara Wspaniałego. W końcówce Delecta zdołała powiększyć przewagę do dwóch "oczek". Od stanu 19:21 punkty zaczęli zdobywać jednak gospodarze. W trzeciej, także wyrównanej partii, bydgoszczanie zagrali gorzej w końcówce, co bezlitośnie wykorzystała Politechnika.

Delecta Bydgoszcz zajmuje nadal szóste miejsce w tabeli. Do piątej Politechniki traci 3 punkty. Następnym meczem będzie pojedynek ze Skrą Bełchatów (w Bydgoszczy, 8 stycznia).

Porażki doznały również bydgoskie siatkarki. GCB Centrostal uległ na własnym boisku Aluprofowi Bielsko-Biała 1:3. Bydgoszczanki w pierwszym secie prowadziły już 23:20, by ostatecznie przegrać 23:25. Zdecydowanie gorzej radziły sobie w następnej odsłonie. W pewnym momencie przegrywały już siedmioma punktami. Przełamanie nastąpiło w trzecim secie, którego Centrostal wygrał 25:17. Niestety, końcówka czwartego należała do gości i to zespół Aluprofu mógł cieszyć się z wygranej.