Wybierz region

Wybierz miasto

  Oprowadzanie kuratorskie po wystawie fotografii otworkowej

  Muzeum Fotografii
  Bydgoszcz, ul. Królowej Jadwigi/14, +48 52 567 00 07

  10:00 - 12:00 Sobota, 29 kwietnia

  • Wstęp wolny

  Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Fotografie otworkowe z kolekcji Zbigniewa Tomaszczuka". To jedyny w Polsce zbiór prac artystów, realizujących swoje wypowiedzi twórcze w tej technice (Jarosław Klupś, Paweł Kula, georgia Krawiec, Paweł Wołyński, Tomasz Dobiszewski, Sławomir Decyk i inni) .

  Zbigniew Tomaszczuk - fotografik i teoretyk fotografii, wykładowca, autor tekstów i książek o fotografii, spośród których koniecznie wymienić trzeba kultową już dziś pozycję „Łowcy obrazów” czy „Odwzajemnione spojrzenie - o fotografii otworkowej”. W pierwszej dekadzie XXI wieku rozpoczął kolekcjonowanie fotografii otworkowej, którą w swojej praktyce wykorzystują polscy artyści. W swoich zbiorach posiada prace twórców o uznanym już dorobku, dla których camera obscura jest czymś więcej niż tylko ucieczką od nowoczesnych cyfrowych technologii.

  Wystawa organizowana przez Muzeum Fotografii przy WSG w ramach obchodów Światowego Dnia Fotografii Otworkowej / Worldwide Pinhole Photography Day , który w tym roku przypada 30 kwietnia.

  Kuratorem wystawy jest Marek Noniewicz.

  WSTĘP WOLNY

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Ambitny Korposzczur czy Stary Wyjadacz? Jakim typem pracownika jesteś? [QUIZ]