Wybierz region

Wybierz miasto

  Ryszard Wietecki Bydgoszczanin. Film

  Galeria Miejska bwa Bydgoszcz
  Bydgoszcz, ul. Gdańska/20, +48 52 339 30 50

  18:00 - 19:00 Czwartek, 24 sierpnia

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego „Ryszard Wietecki Bydgoszczanin” prezentującego sylwetkę bydgoskiego twórcy zajmującego się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, a także grafiką użytkową.
  Urodzony w 1940 roku Ryszard Wietecki jest absolwentem Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Bydgoszczy. Na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, uzyskał dyplom w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.
  W latach 1966-1976 brał udział w wystawach pierwszej w bydgoskim środowisku, nieformalnej grupy twórczej, którą tworzył wspólnie z Jerzym Gurdą i Leonem Romanowem. W latach 1970-1972 wraz z Romanowem podjęli aktywne działania w sferze sztuki konceptualnej tworząc Niezależną Galerię Nieistniejącą NIE. W latach 90-tych powstają prace z cyklu, kontynuowanego przez artystę do dziś pt. Znaleziska z przeszłości. Wystawy w latach 2011-2014 prezentują zainteresowania artysty wsparte techniką druku cyfrowego.
  Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i zagranicą, brał również udział w licznych plenerach malarskich i wystawach poplenerowych. Jego prace znajdują się w kilku muzeach oraz u prywatnych kolekcjonerów. W 2015 roku Galeria Miejska bwa prezentowała wystawę monograficzną prac Ryszarda Wieteckiego pt. „Obrazy” Na wystawie pokazanych zostało ponad 30 prac artysty z lat 1966 – 2014.
  W filmie artysta opowiada o swej drodze twórczej, inspiracjach oraz traumatycznych wydarzeniach związanych z pożarem pracowni.
  Produkcja: Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy
  Czas trwania 20 min. 40 s.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.