SZYMON SZAR

avatarSZYMON SZAR

Bydgoszcz

Biało- czerwoni faworytami do złota!

2013-07-12 11:11:03

Polscy żużlowcy wraz z Australią i Rosją zmierzą się w sobotnim półfinale, którego stawką będzie bezpośredni awans do finału Drużynowego Pucharu Świata. Finał tej prestiżowej imprezy odbędzie się po raz pierwszy w historii w czeskiej Pradze.

Podopieczni trenera Marka Cieślaka przystąpią do tegorocznej rywalizacji mocno zmobilizowani. Bowiem w zeszłym roku po słabym występie Polska nawet nie awansowała do finału. Z całą pewnością biało- czerwoni będą robili wszystko aby ponownie wrócić na żużlowy szczyt. A droga do tegorocznego złota naszej drużyny wiedzie przez półfinał z Częstochowie. A tam na "Arena Częstochowa" nasi muszą pokonać dwójkę medalistów ubiegłorocznej edycji Australię i Rosję. Polskę zatem czeka niezwykle trudne zadanie. Bowiem jeżeli trafimy do barażu, to o awans będzie zdecydowanie trudniej. W "dogrywce" pojadą po raz kolejny ekipa z Antypodów albo Sborna, a także Szwecja, Wielka Brytania lub Dania. Baraż to może być prawdziwy turniej śmierci.

Na nasze szczęście obaj nasi półfinałowi rywale są mocno osłabieni. "Kangury" to już nie ta sama ekipa co chociażby przed rokiem. Koniec kariery Jasona Crumpa robi swoje. Drużyna narodowa straciła zawodnika, którego nie ma kto zastąpić.Do tego kontuzji wykluczającej z udziału w drużynowej rywalizacji nabawił się kapitan Kangurów Chris Holder. I tak Australia z ekipy pretendującej do złota stała się zespołem, który stać co najwyżej o walkę o jeden z medali. Rosja to wciąż fala wznosząca w światowym speedway'u. Wschodni sąsiedzi mają w swoim składzie trzech bardzo wartościowych zawodników w osobie aktualnego lidera cyklu Grand Prix Emila Sajfutdinowa i braci Łagutów. Siłę rażenia pokazali na turnieju Best Pair w Toruniu gdzie byli o krok od wygranej. Niestety najważniejsze ogniwo tej ekipy Emil nie wystąpi pod Jasną Górą. Sympatyczny zawodnik nabawił się kontuzji, która wyklucza go z jazdy przez najbliższe cztery tygodnie.

Tai Woffinden, Chris Harris i wielki znak zapytania. Brytyjczycy mieli bowiem ogromny problem ze skompletowaniem optymalnej czwórki na zawody w King's Lynn. Sytuację pogorszyła dodatkowo informacja, że z reprezentowania drużyny narodowej zrezygnował Scott Nicholls. Scottie nie mógł bowiem się pogodzić, że to nie British Final decydował o przyznaniu dziej karty na GP w Cardiff. Neil Middleditch powołał próc doswiadczonych Taia i Bombera także Craiga Cooka oraz Edwarda Kennetta. Optymiści twierdza jednak, że to najlepszy moment na odbudowanie się Lwów Albionu na międzynarodowej arenie. Awans gospodarzy bezpośrednio do wielkiego finału w Pradze będzie wielką niespodzianką.

Dla Szwecji może to być kolejny bezbarwny rok na światowej arenie.Niby sa nazwiska, ale brakuje wyniku. Andreas Jonsson, Fredrik Lindgren i Antonio Lindbaeck mimo, że jadą w tegorocznym cyklu GP gwarancji na dobry wynik nie dają. Ponadto skład Szwedów jest daleki od najmocniejszego zestawienia - wszystko z powodu kontuzji “AJ-a” i Linusa Sundstroema. Zatem na ten moment szczytem możliwości "Trzech Koron" jest baraż.

Ostatni półfinaliści Amerykanie już wykonali plan minimum. Jeżdżąc bowiem bez Grega Hancocka wygrali rundę kwalifikacyjną w Miszkolcu. Niemniej Jankesi nie mają nic do stracenia. A mając takich zawodników jak Greg, Ryan Fisher czy Ricky Wells mogą pokrzyżować plany faworytom.

SKŁADY REPREZENTACJI NA DPŚ

PÓŁFINAŁ CZĘSTOCHOWA (13 lipca):

POLSKA

Tomasz Gollob (kapitan)
Jarosław Hampel
Maciej Janowski
Krzysztof Kasprzak

AUSTRALIA
Darcy Ward
Troy Batchelor (kapitan)
Jason Doyle
Davey Watt

ROSJA

1. Wiktor Kułakow
2. Władimir Borodulin
3. Ilja Czałow
4. Andriej Kudriaszow (kapitan)


ŁOTWA

1. Kjastas Puodżuks (kapitan)
2. Maksim Bogdanow
3. Wiaczesław Gieruckis
4. Andrzej Lebiediew


PÓŁFINAŁ KING'S LYNN (15 lipca) :

WIELKA BRYTANIA

Chris Harris (kapitan)
Tai Woffinden
Craig Cook
Edward Kennett

DANIA

Niels Kristian Iversen (kapitan)
Nicki Pedersen
Michael Jepsen Jensen
Kenneth Bjerre

SZWECJA

Fredrik Lindgren
Peter Karlsson
Peter Ljung
Jonas Davidsson

USA

Greg Hancock
Ryan Fisher ( kapitan)
Ricky Wells
Billy Janniro

Jesteś na profilu SZYMON SZAR - stronie mieszkańca miasta Bydgoszcz. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj