Czy jesteś już Super W?

2012-10-08 12:39:09

Już tylko do 10 października można logować się na www.superw.pl aby dołączyć do drużyny wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI. Do dziś jest zgłoszonych już ponad 5000 osób w całej Polsce, ale ciągle są miasta, w których brakuje osób chętnych do pomagania. Jednym z miast, w których brakuje znacząco zgłoszeń jest właśnie Bydgoszcz.

SZLACHETNA PACZKA jest projektem przygotowywanym przez Stowarzyszenie WIOSNA już od dwunastu lat. Głównym celem PACZKI jest idea mądrej pomocy, czyli takiej która adekwatnie odpowiada na potrzeby rodzin, nie uzależniając od podarunku a przeciwnie, będąc impulsem do dalszych zmian. Podstawą działania PACZKI są jednak wolontariusze. Od tego ile osób jest zaangażowanych jako Super W zależy ilu rodzinom uda się w danej edycji pomóc.

Żeby zostać wolontariuszem wystarczy spełnić jeden warunek formalny – być osobą pełnoletnią. Do tego trzeba chcieć pomagać i brać odpowiedzialność za swoje działania. Przed Super W staną zadania organizacyjne oraz możliwość uczestniczenia w wyjątkowych spotkaniach. Jednym z takich spotkań będzie wizyta u rodziny żyjącej w biedzie. Dzięki przeprowadzonej rozmowie będzie można poznać sytuację danych ludzi, ich problemy i największe potrzeby. Za sprawą tych działań darczyńcy, którzy później przygotowują odpowiednie paczki, wiedzą, co powinno się w nich znajdować.

Wszyscy wolontariusze uczestniczą w specjalnie przygotowanych szkoleniach, na których mogą zapoznać się z wartościami i standardami SZLACHETNEJ PACZKI. Zapewnia to najlepszą jakość pomocy w całym kraju. Super W wykonują bowiem swoje zadania z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Ważne by zarówno rodziny, które otrzymują pomoc, jak i darczyńcy, którzy tą pomoc przygotowują, mieli poczucie, że wolontariusz, który między nimi pośredniczy jest osobą kompetentną i poważnie traktującą swoją rolę w pomaganiu.

Aby dołączyć do drużyny Super W w Bydgoszczy wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz rejestracyjny. Z kandydatem skontaktuje się następnie Lider danego rejonu, aby ustalić szczegóły współpracy i termin szkolenia. Warto pomagać innym.

Jesteś na profilu Natalia Kaźmierczak - stronie mieszkańca miasta Bydgoszcz. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj