SZYMON SZAR

avatarSZYMON SZAR

Bydgoszcz

Darcy triumfuje w GP Danii! Holder trzeci, Gollob czwarty

2013-06-29 22:38:57

Australijczyk Darcy Ward wygrał w Kopenhadze Grand Prix Danii na żużlu. Drugie miejsce zajął Słoweniec Matej Zagar, a trzeci był drugi Australijczyk Chris Holder. Jako ostatni linię mety minął Tomasz Gollob. Piękny powrót Darcego po kontuzji.

Dla Polaków pierwsza seria najlepiej poszła po myśli Krzysztofa Kasprzaka. "Kasper" do mety dojechał na drugiej pozycji. Niestety Jarosław Hampel mimo dobrego startu wyniósł się w szczycie pierwszego łuku za szeroko, co wykorzystali rywale. "Mały" rozpoczął zawody z jedynką na koncie. Totalnie bezbarwny był natomiast Tomasz Gollob.

Bardzo dobrze na torze w Parken czuł się natomiast Darcy Ward. Powracający do Grand Prix po kontuzji Australijczyk zainkasował w swoim pierwszym biegu 2 "oczka", ale do samej mety mocno naciskał swoimi atakami Nickiego Pedersena.

Po trzech seriach startów z kompletem punktów liderował poobijany Emil Sajfutdinow. Z Polaków najlepszą zdobyczą legitymował się Krzysztof Kasprzak, który zgromadził cztery oczka.Niestety zupełnie nie mogli odnaleźć się Jarosław Hampel i Tomasz Gollob. Chudemu udało się wrócić do gry w ostatnim momencie. Po zwycięstwie w czwartym swoim wyścigu Tomasz wygrał także swój ostatni start i awansował do półfinału. Przedostatni swój wyścig rundy zasadniczej wygrał również Jarosław Hampel. W jego przypadku było jednak za późno, gdyż Polak na swoim koncie miał tylko oczko.

W półfinale Tomasz Gollob przyjechał za plecami Mateja Zagara, ale świetnie bronił się przed atakami Sajfutdinowa. Polak wjechał do finału. W nim miejsca zabrakło dla dwóch wiodących postaci w Grand Prix w tym sezonie, czyli dla Emila Sajfutdinowa i Taia Woffindena. Darcy dal nanie zwalniał tempa i pewnie wjechał do półfinału.

W finale świetny start Golloba, ale Chudemu wyraźnie prędkości Polakowi. Początkowo prowadził Zagar, ale szybko dogonił go Ward. Pasjonująca walka Warda z Zagarem trwała do samej mety. Niestety Gollob jechał daleko z tyłu. Trzecie miejsce na podium wywalczył Holder.

Wyniki końcowe GP Danii:

1. Darcy Ward 19 (2,3,2,3,3,3,3)
2. Chris Holder 14 (1,3,3,2,2,2,1)
3. Emil Sajfutdinow 13 (3,3,3,1,2,1)
4. Matej Zagar 13 (w,1,3,2,2,3,2)
5. Tai Woffinden 13 (1,2,3,2,3,0)
6. Tomasz Gollob 10 (0,2,0,3,3,2,0)
7. Greg Hancock 9 (3,3,0,1,1,1)
8. Fredrik Lindgren 8 (2,2,1,3,w,w)


Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Jesteś na profilu SZYMON SZAR - stronie mieszkańca miasta Bydgoszcz. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj