Dodaj zdjęcie profilowe

avatarMonero Wiesław Biegański

Bydgoszcz
Łatwa i szybka wymiana walut online. Najlepsze kursy, przelewy zagraniczne, brak dodatkowych opłat. www.kantor-internetowy.eu

Kredyt walutowy spłacaj z głową

2013-09-25 11:17:19

Już od niemalże dwóch lat dzięki dobrodziejstwom zmian w prawie bankowym tzw. ustawie antyspreadowej, kredytobiorcy mają możliwość samodzielnego kupowania waluty.

Otóż przed wrześniem 2011 roku kredytobiorca zmuszony był do zakupu waluty w banku, w którym posiadał kredyt. Wiązało się to z obciążeniem wysokim spreadem, a także dodatkowymi opłatami i prowizjami, np. za prowadzenie konta walutowego lub aneks do umowy. Po wprowadzeniu wspomnianej ustawy kredytobiorca może zakupić walutę w kantorze tradycyjnym, innym banku lub w kantorze internetowym.

Kredytobiorca ma możliwość spłaty zadłużenia walutą zakupioną poza bankiem. Kursy walut w kantorach stacjonarnych jak i internetowych są znacznie niższe niż w bankach. Dzięki temu możemy obniżyć koszt złotówkowy miesięcznej raty. Załóżmy, że spłacamy kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich, a rata wynosi 500 CHF. Przeanalizujmy ilość złotówek jaką musimy przeznaczyć na miesięczną ratę, kupując franki dnia 05.07.2013 r. w poszczególnych miejscach:

• 1830,85 zł w jednym z czołowych polskich banków
• 1775 zł w kantorze tradycyjnym
• 1740,50 zł w Monero Kantor Internetowy.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem z perspektywy kredytobiorcy jest zaopatrzenie się w walutę, w tym przypadku konkretnie franki szwajcarskie, w kantorze internetowym. Zauważmy, że różnica w wysokości miesięcznej należności w złotówkach między bankiem a Monero wynosi około 90 zł. Jeżeli spojrzymy w skali roku, kupując walutę w Monero w naszej kieszeni zostanie aż 1084,20 zł. Natomiast jeśli pozostało nam jeszcze 20 lat spłaty kredytu hipotecznego możemy zaoszczędzić aż 21 684 zł. Aby móc zacząć oszczędzać wystarczy tylko podpisać w banku, w którym posiadamy zobowiązania bezpłatny aneks do umowy umożliwiający spłatę w walucie.

Współcześnie dla sporej części społeczeństwa oszczędność czasu jest równie ważna jak oszczędność pieniędzy. Najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem dla comiesięcznej spłaty kredytu jest skorzystanie z usług kantoru internetowego. W przeciwieństwie do banku i tradycyjnego kantoru transakcje możemy zlecić i zrealizować nie ruszając się z własnej kanapy. Nie musimy biegać ze złotówkami po kantorach lub bankach w celu znalezienia franków czy euro w najkorzystniejszej cenie. Nie musimy także wozić waluty do banku, a potem czekać w długich kolejkach aby wpłacić ją na rachunek walutowy, z którego obsługiwany jest nasz kredyt. Mając na uwadze czas realizacji transakcji zawsze wybierajmy kantor internetowy, który posiada konta złotówkowe i walutowe w tych samych bankach co my. Kantor Monero w przypadku gdy klient posiada rachunek złotówkowy i walutowy w tym samym banku, a przy tym jest to jeden z banków współpracujących z Monero, realizuje takie przelewy ekspresowo. Ponadto wszystkie przelewy krajowe w Monero są bezpłatne, a klient nie ponosi żadnych ukrytych kosztów.

Dodatkowo kantor Monero uruchomił usługę, która ma za zadanie zwiększyć wygodę korzystania z serwisu. Kredytobiorca ma możliwość ustalenia zlecenia wymiany transakcji po wybranym przez siebie kursie. W tym celu wprowadzamy do systemu kwotę i kurs po jakim chcemy kupić walutę oraz ustawiamy opcję automatycznej wymiany. Transakcja zostanie zrealizowana, gdy na stronie kantoru pojawi się preferowany przez nas kurs. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania nie musimy na bieżąco śledzić zmian kursu wymiany interesującej nas waluty. W dowolnym momencie możemy wrócić do trybu standardowej wymiany, wystarczy jednym kliknięciem myszki usunąć zlecenie.

Bardzo przydatna jest również możliwość wyboru tytułu przelewu z Monero na nasze konto walutowe, z którego obsługiwany jest kredyt. Często tytułem przelewu jest opis raty kredytu, np. „Spłata raty- lipiec 2013.” Opcja ta jest bardzo popularna wśród klientów Monero.

Oferta kantorów internetowych jest świetną alternatywą dla tradycyjnej spłaty zobowiązań przy pomocy waluty nabywanej w banku, w którym zaciągnęliśmy owe zobowiązanie. Dzięki ominięciu wysokiego spreadu bankowego w każdym miesiącu w naszej kieszeni zostaje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W starciu kantoru internetowego z tradycyjnym, wymiana w tym pierwszym jest nie tylko korzystniejsza finansowo, ale także bardziej wygodna i wymaga poświęcenia znacznie mniejszej ilości naszego czasu.

Sprawdź sam i dowiedz się ile zaoszczędzisz www.kantor-internetowy.eu

Jesteś na profilu Monero Wiesław Biegański - stronie mieszkańca miasta Bydgoszcz. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj