avatarSZYMON SZAR

Bydgoszcz

Polacy ze źłotem DPŚ!

2013-07-20 22:30:10

Reprezentanci Polski po bardzo ciekawym turnieju wywalczyli Drużynowy Puchar Świata. W turnieju w którym o złocie decydował ostatni wyścig biało-czerwoni pokonali obrońców tytułu Danię, a trzecie przypadło Australijczykom. Zdecydowanie najgorszą drużyną finału byli gospodarze Czesi.

Przez większą części zawodów na prowadzeniu byli Duńczycy, ale głównie dzięki bardzo dobrej postawie Jarosława Hampela Polacy odrobili straty i wygrali zawody. Nowy kapitan reprezentacji Polki startował z "Jokerem" w szesnastym biegu pewnie go wygrywając. Biało-czerwoni mieli sporo szczęścia, bowiem w tym wyścigu defekt zanotował Nicki Pedersen. Trzykrotny mistrz świata po biegu nie ukrywał zdenerwowania. Problemy sprzętowe "Powera" kosztowały Duńczyków stratę całej przewagi i jak się później okazało był to kluczowy moment finału Drużynowego Pucharu Świata. Przed biegami nominowanymi zarówno Polacy jak i obrońcy tytułu mieli po 32 punkty.

Losy turnieju rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim biegu dnia. W nim najlepiej spod taśmy wystrzelił Hampel, który wygrał z dużą przewagą. Z czwartej pozycji na drugą przedarł się Jensen, lecz Duńczykom dało to jedynie drugie miejsce na pudle.

To szósty triumf Polaków w historii Drużynowego Pucharu Świata.