Dodaj zdjęcie profilowe

avatarsaloonrebels

Bydgoszcz

Saloon Rebels. Salonowi Buntownicy

2014-05-26 22:35:10


18 lipca o 17:30 zapraszamy do Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej na wystawę Saloon Rebels.
Nazwa nie jest tutaj przypadkowa. Salon i bunt, to słowa kluczowe. Saloon Rebels to projekt mający na celu zbudowanie otwartej relacji pomiędzy artystami a odbiorcami sztuki. Ekspozycja prac bydgoskich twórców urban art i graffiti w tradycyjnej przestrzeni wystawienniczej, ma stać się okazją dla takiego spotkania. Prezentacja dynamicznie rozwijającego się środowiska artystycznego jest także przyczynkiem do podjęcia dyskusji wokół Street artu oraz jego związków z instytucjami sztuki. Projekt Saloon Rebels jest wyjściem naprzeciw tym oczekiwaniom – podejmuje się bezpośredniego dialogu z odbiorcą i jednocześnie kreuje nowe znaczenia, wynikające z konfrontacji pomiędzy poszczególnymi realizacjami oraz lokalnym kontekstem.

W ramach projektu Saloon Rebels będzie można obejrzeć prace 7 bydgoskich artystów. Są to:
Sergiusz „Serio” Kubicki (ur. 1988) – Na co dzień grafik komputerowy oraz freelance graphic designer, w wolnych chwilach realizuje prace z zakresu malarstwa: sztalugowe, dekoracyjno- reklamowe, lakiernictwo artystyczne oraz graffiti.

Bartek „MrPainOne” Bujanowski (ur. 1983) – Maluje od ok. 15 lat. Zaczynał od malowania graffiti, a następnie murali. W międzyczasie doskonalił umiejętności z aerografu,czym zajmuje się do dziś.

Marcin „True Bob” Zdrojewski (ur. 1994) - Swoją artystyczną działalność zaczął w 2008 roku. Interesuje go wielość aspektów wizualnych, co wpływa na szeroki wachlarz jego działań artystycznych.

Sebastian „Setka” Tkaczyk – Miłość do graffiti pojawiła się u niego już w dzieciństwie. Łączenie farby w sprayu z tradycyjnymi technikami oraz uzupełnienie ich o aerograf dało artyście zupełnie nowe możliwości.

Adam “Urban Artist Soap” Kłodziński (ur. 1981) – Zamiłowanie do poszukiwań w obrębie Street artu, sprawiło że Soap stał się współtwórcą pierwszej grupy grafficiarzy B2 założonej w Bydgoszczy. Wykonuje zarówno murale, jak i realistyczne portrety inspirowane popkulturą.

Agnieszka ''Paku'' Pakosz ( ur. 1987) – Zajmuje się przede wszystkim wykonywaniem ilustracji, ręcznym malowaniem ubrań, projektowaniem plakatów oraz tatuażu. Aktywnie bierze udział w wydarzeniach artystycznych takich jak graffiti jamy.

Paweł Orzeł (ur. 1989) – Zainteresowanie aerografem praktykuje od kilku lat. Wykonuje zarówno projekty w wielkim, jak i mniejszym formacie na płótnach.

W dniu wystawy nastąpi również wręczenie nagrody artyście, który zdobędzie największe uznanie w mediach społecznościowych. Głos oddać można poprzez stronę na facebooku (www.facebook.com/saloonrebels). Zapraszamy również na blog projektu (www.saloonrebels.blogspot.com).

Jesteś na profilu saloonrebels - stronie mieszkańca miasta Bydgoszcz. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj