SZYMON SZAR

avatarSZYMON SZAR

Bydgoszcz

Stadion Parken będzie biało-czerwony! Zapowiedź Grand Prix Danii

2013-06-27 14:25:58

Już w sobotę odbędzie się kolejna runda tegorocznej żużlowej Grand Prix. Tym razem najlepsi zawodnicy globu zawitają na tor Parken Stadium w Kopenhadze, gdzie rozegrany zostanie turniej o Wielką Nagrodę Danii. Faworytami do wygranej są Emil Sajfutdinow, Jarosław Hampel i wracający do formy Chris Holder.

Kopenhaga kojarzy się bardzo dobrze polskim żużlowcom. Jarosław Hampel wygrał tu przed rokiem swój pierwszy turniej Grand Prix w karierze, a Tomasz Gollob przez czterech kolejne lata wchodził do wielkiego finału GP Danii.

O Wielką Nagrodę Danii żużlowcy walczą od roku 1995 czyli od początku istnienia Grand Prix. Do 2002 roku zawody rozgrywały się na kameralnym stadionie Speedway Center w Vojens. W 2003 turniej przeniesiono do stolicy na piłkarski stadion - Parken. Najwięcej trumfów cztery odniósł w Duńskim GP sześciokrotny indywidualny mistrz świata Tony Rickardsson, który zakończył już karierę zawodniczą. Cztery razy zawody wygrywał Jason Crump, który w zeszłym roku zakończył swoją przebogatą karierę. Wśród Polaków zwycięstwa odnosili zarówno Gollob i Hampel.

Nie mamy zatem nic przeciwko, by sobotnia, już siódma runda Indywidualnych Mistrzostw Świata 2013 - Grand Prix Danii była kontynuacją świetnej passy Polaków na stadionie Parken. W wybornej formie znajduje się ostatnio zwycięzca z Kopenhagi sprzed dwóch lat - Jarosław Hampel. Gorzej jest z Tomaszem, który nie może dogadać się ze swoimi motocyklami w tym sezonie i przez to jest coraz bardziej sfrustrowany. Trzeci z naszych muszkieterów Krzysztof Kasprzak z całą pewnością będzie chciał pokazać, że ostatnie jego udane występy nie są dziełem przypadku, a wynikiem jego dobrej tegorocznej dyspozycji.

Po siedmiu dotychczasowych rundach tegorocznej rywalizacji o indywidualny czempionat na prowadzeniu znajduje się Rosjanin Emil Sajfutdinow. Tuż za rosyjską torpedą jest Tai Woffinden i Chris Holder. Za ta trójką ze stratą zaledwie dwóch oczek do Australijczyka jest Jarek Hampel.

Duńczycy także mają za kogo trzymać kciuki bowiem poza Nickim Pedersenem, Niels Kristian Iversen na torze zobaczymy jeszcze aktualnego mistrza świata juniorów Michaela Jepsena Jensena.

Turniej o Grand Prix Danii rozpocznie się w sobotę o godzinie 19.00. Bezpośrednią transmisje przeprowadzi telewizja Sky Sport oraz Canal Plus.

Aktualna klasyfikacja generalna IMŚ:

1. Emil Sajfutdinow (Rosja) 84pkt.
2. Tai Woffinden (W.Brytania) 73
3. Chris Holder (Australia) 68
4. Jarosław Hampel (Polska) 66
5. Nicki Pedersen (Dania) 64
6. Niels-Kristian Iversen (Dania) 60
7. Greg Hancock (USA) 57
8. Tomasz Gollob (Polska) 52
---------------------------------
9. Krzysztof Kasprzak (Polska) 48

Jesteś na profilu SZYMON SZAR - stronie mieszkańca miasta Bydgoszcz. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj