SZYMON SZAR

avatarSZYMON SZAR

Bydgoszcz

Szpilka walczy o pas WBC Baltic

2013-06-15 10:08:45

W sobotę Artur Szpilka zmierzy się w Bydgoszczy z doświadczonym Amerykaninem Brianem Minto. Stawką pojedynku będzie pas WBC Baltic. W mieście nad Brdą zobaczymy także lidera rankingu WBA wagi junior ciężkiej Pawła Kołodzieja.

Do tej pory popularny Szpila stoczył tylko jedną walkę, której stawką był mistrzowski pas. Pokonując Argentyńczyka Gonzalo Omara Basile w czerwcu ubiegłego roku Szpilka wywalczył pasy WBC Baltic Silver i WBC Youth Silver w wadze ciężkiej. Teraz utalentowany bokser stanie przed szansą zdobycia nieco cenniejszego trofeum - pasa WBC Baltic.

Szpilka na zawodowym ringu stoczył do tej pory 14 walk. Wygrał wszystkie, z czego 11 przed czasem. Starszy od niego o 14 lat Minto walczył w swojej karierze już 42 razy. Wygrał 37 pojedynków (24 przed czasem), przegrał 5 (3 przez nokaut). Jeśli
bokser z Wieliczki wygra z Amerykaninem w sierpniu zmierzy się z kolejnym - w Chicago na stadionie Red Sox dojdzie do jego rewanżu z Mike'em Mollo.

Jesteś na profilu SZYMON SZAR - stronie mieszkańca miasta Bydgoszcz. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj