Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 27 osób oraz 6 kół. - Wolontariusze to dobrodzieje, aktywiści i społecznicy. To osoby, które niosą bezinteresowną pomoc za uśmiech, uścisk dłoni – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. - Doceniamy działalność wszystkich, a szczególnie cieszy nas, że jest wśród nas tyle dzieci i młodzieży.
Zobacz zdjęcia z gali:
Dziecięcy Wolontariusz Roku
- Pola Schreiber – Szkoła Podstawowa Nr 1
- Bartosz Tokarski –Szkoła Podstawowa Nr 7 (zgłoszony przez Bank Żywności w Grudziądzu)
- Joanna Brodowska – Szkoła Podstawowa Nr 18
- Jan Konieczny – Szkoła Podstawowa Nr 21
Młodzieżowy Wolontariusz Roku
- Maria Maksim – Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych
- Daniela Nadworna – II Liceum Ogólnokształcące
- Martyna Koczur –V Liceum Ogólnokształcące (zgłoszona przez Dom Pomocy Społecznej)
- Alicja Walczak – Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych
- Zuzanna Kensbock – Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
- Michalina Radacka – Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich (zgłoszona przez
Szkołę Podstawową Nr 13 i Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym
i Osobom z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu „Latarnia”) - Paweł Sosik – Zespół Szkół Mechanicznych
- Wiktor Potulski – Zespół Szkół Rolniczych
Wolontariusz Roku
- Wioleta Nawrocka – Szkoła Podstawowa Nr 3
- Danuta Cieśla-Morańska – Zespół Szkół Ogólnokształcących
- Aleksandra Szymczyk – Centrum Kultury Teatr
- Urszula Janowska – Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku
- Agnieszka Chochliuk – Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Dr Władysława Biegańskiego
- Marta Miśkowicz – Fundacja Czarny Koń
- Paulina Bonisławska – Fundacja Inicjatyw Społecznych Źródło
- Mariusz Janowski – Grudziądzki Klub Sportowy „Olimpia” w Grudziądzu
- Leszek Pawlikowski – Koło Grudziądzkie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta
- Adam Marczuk – Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Grudziądzu
- Bernadeta Rezmer – Polski Związek Niewidomych Koło Powiatowe w Grudziądzu
- Kazimiera Dana – Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział
im. ks. ppłk. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu - Mariusz Żebrowski – Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Koło w Grudziądzu
- Małgorzata Betlejewska – Stowarzyszenie „Wiosna"
- Robert Minda – Stowarzyszenie „ZNAK – Zrozumienie, Nauka, Akceptacja, Kontakt”
Koło Wolontariuszy Roku
- Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej Nr 4 – opiekun Katarzyna
Ziółkowska - Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej Nr 9 – opiekunowie: Bogusława
Czołpińska i Monika Cichosz - Koło „Wielkie małe serducha” przy Szkole Podstawowej Nr 15 – opiekun Regina
Dubilis-Krużyńska - Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących – opiekun
Danuta Cieśla-Morańska - Koło „Wolontariusze to my” przy Zespole Szkół Rolniczych – opiekunowie: Mariola
Kaczmarek-Brzozowska, Paweł Mańka, Natalia Połubiak - Koło PTTK Nr 88 Klub Miłośników Nordic Walking „Patyczaki” – opiekun Edyta
Ogonowska
Laureaci konkursu
Dziecięcy Wolontariusz Roku
- I miejsce – Jan Konieczny (uczeń Szkoły Podstawowej Nr 21)
- II miejsce – Pola Schreiber (uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 )
- III miejsce – Joanna Brodowska (uczennica Szkoły Podstawowej Nr 18)
Młodzieżowy Wolontariusz Roku:
- I miejsce – Maria Maksim (uczennica Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych)
- II miejsce – Michalina Radacka (uczennica Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, zgłoszona przez Szkołę Podstawową Nr 13 i Stowarzyszenie
„Latarnia”) - III miejsce – Zuzanna Kensbock (uczennica Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich)
Wolontariusz Roku:
- I miejsce – Kazimiera Dana (zgłoszona przez Polskie Towarzystwo
Turystyczno-Krajoznawcze Oddział im. ks. ppłk. dr. Władysława Łęgi w
Grudziądzu) - II miejsce – Danuta Cieśla-Morańska (zgłoszona przez Zespół Szkół
Ogólnokształcących) - III miejsce – Wioleta Nawrocka (zgłoszona przez Szkołę Podstawową Nr 3)
Koło Wolontariuszy Roku:
- I miejsce – Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących
- II miejsce – Koło PTTK Nr 88 Klub Miłośników Nordic Walking „Patyczaki”
- III miejsce – Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej Nr 4
kategorii):
- nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego
– wyróżnienie w kategorii Dziecięcy Wolontariusz Roku – Bartosz Tokarski (uczeń
Szkoły Podstawowej Nr 7, zgłoszony przez Bank Żywności w Grudziądzu) - nagroda Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasza
Szymańskiego – wyróżnienie w kategorii Młodzieżowy Wolontariusz Roku –
Martyna Koczur (uczennica V Liceum Ogólnokształcącego, zgłoszona przez Dom
Pomocy Społecznej) - nagroda Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego – wyróżnienie
w kategorii Wolontariusz Roku – Urszula Janowska (zgłoszona przez Miejski
Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku) - nagroda Senatora RP Ryszarda Bobera – wyróżnienie w kategorii Koło
Wolontariuszy Roku – Koło „Wolontariusze to my” przy Zespole Szkół Rolniczych
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?