Zawisza Bydgoszcz lepszy od Elany!

Dziś święto kibiców piłki nożnej w naszym regionie, bowiem ...
Dziś święto kibiców piłki nożnej w naszym regionie, bowiem ... Michał Młodzikowski
Zawisza Bydgoszcz pokonał w derbowym meczu rozgrywanym w ramach 30. kolejki piłkarskiej drugiej ligi (grupa zachodnia) Elanę Toruń 2:0. Poniżej zapis relacji live.
UWAGA! Strona nie odświeża się automatycznie

ZAWISZA Bydgoszcz

30. kolejka II ligi piłki nożnej

TKP ELANA Toruń

2:0

Bramki: Imeh (26), Bojas (90)
Żółte Kartki: Bojas (63), Warczachowski (90+2)
Bydgoszcz, stadion ZawiszyBramki:
Żółte kartki:
Mądrzejewski (54), Wróbel (74), Kłos (90+1)

KONIEC MECZU. ZAWISZA ODNOSI ZASŁUŻONE ZWYCIĘSTWO i NADAL JEST W WALCE O AWANS DO PIERWSZEJ LIGI.
90+2' -
Sielankowa atmosfera na trybunach, Z młynu słychać przebój "zabierz mnie do swego domu". Przepraszam jeśli tytuł jest inny, ale takiej muzyki nie słucham :)
Sędzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry.
90' - GOL!
Jakub Bojas trafia do pustej bramki! Wcześniej strzału Tabaczyńskiego nie zdołał schwytać Kryszak. Zawisza prowadzi 2:0!
88' - Niecelny strzał z dystanu Wróbla.
85' - Bojas w sytuacji sam na sam. Sędzia odgwizduje jednak spalonego.
83' - Tabaczyński za Kota.
78' - Z wolnego uderza Młodzieniak. Pewnie broni Witan.
77' - Zmiana w Elanie. Za Patorę wchodzi Więckowski. Jest to możliwa zmiana - młodzieżowiec za młodzieżowca.
76' - Poprzeczka ratuje Kryszaka! Uderzał Piętka.
76' - Za Okińczyca wchodzi Kanik.
72' - Sobolewski opuszcza boisko. Elana gra w dziesiątkę.
71' - Sobolewski prosi o zmianę. Jednak z boiska nie zejdzie, bowiem torunianie wykorzystali już limit zmian seniorów.
71' - Zamieszanie pod bramką Kryszaka. W zespole Zawiszy szwankuje ostatnie podanie.
68' - Gra toczy się w środku pola.
63' - Zderzenie w środku pola Bojasa i Sobolewskiego.
61' - Bojas za Imeha.
58' - W miejsce Klofika wchodzi Wójcicki.
54' - Niecelny strzał Maziarza.
53' - Uderzenie Młodzieniaka z wolnego. Pomocnik Elany posłał piłkę nad bramką.
51' - Nieudany strzał Warczachowskiego.
51' - Zamieszanie pod bramką Zawiszy. Uderzał Kot, Kryszak bronie nie pewnie, próbowal Imeh, ale Świderek wyjaśnił sytuację. Będzie rzut rożny.
50' - Nikt nie zamyka dośrodkowania Mądrzejewskiego.
46' - Rozpoczęła się druga połowa meczu. Trzy zmiany w zespole Elany.

Zakończyła się pierwsza połowa.
45+2' -
Ładne uderzenie z wolnego Stefańczyka. Posłał piłke minimalnie nad bramką.
44' - Po rożnym strzelał Warczachowski. Zbyt słabo by zaskoczyć Kryszaka.
44' - Kot w pole karne w kierunku Imeha, Trochę zbyt słabo, bowiem piłkę przejął Świderek i wybił ja na róg.
44' - Niecelny strzał Okinczyca.
41' - Imeh sam na sam z Kryszakiem. Jednak był na spalonym.
40' - Rajd Klofika prawą stroną. Następnie pomocnik Zawiszy podaje w kierunku Okińczyca. Trn mógł znależć się w sytuacji sam na sam z Kryszakiem. Zabrakło jednak centymetrów.
35' - Rzut wolny dla Zawiszy. Nieudany strzał Klofika. Piłkę przejmuje Piętka, który stara się oddać piłkę Klofikowi - nieskutecznie.
32' - Niecelny strzał Sikory po dośrodkowaniu Mądrzejewskiego.
28' - Klofik wrzuca do Imeha, szkoda dla zawiszan, że trochę za późno.
26' - GOL! Benjamin Imeh strzelcem bramki dla Zawiszy. Wcześniej fatalny błąd popełnili Sobolewski i Świderek.
22' -
Dośrodkowanie w kierunku Klofika. Szybciej piłkę chwyta Kryszak.
21' - Z 21. metra uderza Okińczyc. Pewnie broni Kryszak.
19' - Kontra Elany zakonczona niedokładnym podaniem Patory.
16' - Rzut wolny dla Zawiszy. Stefańczyk dośrodkowuje w pole karne, Okińczyc bliski oddania strzału.
15' - Imeh bliski zamknięcia akcji.
11' - Stefańczyk w kierunku Klofika. Wróbel nie daje się zaskoczyć i przejmuje piłkę.
10' - Niecelny strzał Sikory.
8' - Nikt nie zamyka dośrodkowania Piętki.
4' - Rzut wolny dla Zawiszy. Dąbrowski uderza piłkę z 35, metra. Posłał piłkę nad bramką.
4' - Walka w  środku pola. A kibice śpiewają utwór "Pszczółka Maja" w ramach protestu.
1' - Pierwsza szansa dla Zawiszy. Kot pogubił się jednak w polu karnym.
1' - Rozpoczął się mecz. Na trybunach około 3000 widzów.
Przed meczem (godz. 18:30): Pojawiają się torunianie.
Przed meczem (godz. 18:20): Piłkarze Zawiszy po rozpoczynają rozgrzewkę.
Przed meczem (godz. 18:07): Pan Stanisław Mątewski dostarczyl nam już składy obu zespołów, które prezentujemy poniżej.
Przed meczem (godz. 18): Jesteśmy już na stadionie Zawiszy, który na razie jeszcze świeci pustkami. Za godzinę początek piłkarskich emocji.
Przed meczem: - Myli się ten, kto przed wyjściem na boisko dopisuje zawiszanom 3 punkty - uważa Dariusz Durda, opiekun żółto-niebieskich. - Derby mogą skończyć wspaniałą serię bydgoskiego zespołu. I na niewiele zda się tu charyzma trenera Adama Topolskiego, na codzień mojego dobrego starszego kolegi, pod batutą którego Zawisza nie przegrał od 16 kwietnia
Przed meczem: Piłkarze są odpowiednio zmotywowani - przekonuje Adam Topolski, trener niebiesko - czarnych. - To mecz jak o mistrzostwo świata, zresztą kolejne też takie będą. Piłkarze stają przed ogromną szansą osiągnięcia wielkiego sukcesu - twierdzi szkoleniowiec.
Przed meczem: Historia pokazuje, że derby sypią niepodziankami. W październiku minionego roku tak właśnie się stało. Zawisza przyjechał do Torunia po komplet punktów, a wrócił upokorzony.
Przed meczem: Mecz odbędzie się bez udziału zorganizowanej grupy kibiców gości w związku zakazem wydanym przez PZPN.
Przed meczem: Na relację z meczu serdecznie zaprasza Jakub Stykowski (Gazeta Pomorska).
ZAWISZA: Witan - Warczachowski, Dąbrowski, Jankowski, Stefańczyk - Maziarz, Piętka, Klofik (58. Wójcicki), Kot (83. Tabaczyński) - Okińczyc (76. Kanik), Imeh (61. Bojas),
ELANA: Kryszak - Kłos, Sobolewski, Świderek, Wróbel - Młodzieniak, Mądrzejewski, Gul (46. Zaremski), Nowasielski (46. Ihenacho) - Patora (77. Więckowski), Sikora (46. Mania).

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?