11. kolejka II ligi siatkówki WTS KDBS Włocławek - APS Rumia 3:1 [zdjęcia, wideo]

MG/JK
Wojciech Alabrudziński
Zespół WTS KDBS Włocławek wygrał po pięciu porażkach z rzędu. Okazał się lepszy od APS Rumia.

W pierwszym secie WTS wygrało wysoko. Różnica mogłaby być jeszcze większa. Pod koniec seta włocławianki straciły jednak kilka punktów po niepotrzebnych, łatwych błędach i być może to wpłynęło na przegraną w
drugim secie do siedemnastu. W trzecim rozdaniu zespół z Rumi odskoczył na kilka punktów, ale włocławianki dogoniły i ostatecznie wygrały 25:17.

W czwartym secie gra była pod kontrolą i WTS wygrało spokojnie 25:16. Szkoda przegranego seta, w którym włocławianki popełniły masę błędów, ale poza tym rozegrały bardzo dobre zawody. Kolejny świetny mecz
Oli Wyczałkowskiej - as za asem. APS, to nie pierwsza drużyna, która przekonuje się o piekielnie mocnych serwach naszej leworęcznej zawodniczki. Równie dobra gra Kasi Półchłopek. Atakująca WTS-u została
MVP spotkania. Wszystkie pozostałe zawodniczki grające w meczu zaprezentowały się dobrze na tle słabszego rywala. Trener Zacharek nie mógł skorzystać z gry Zuzi Abdulzade. Nasza libero nabawiła się
niegroźnej kontuzji, ale będzie mogła zagrać w następnym spotkaniu.

Po meczu powiedzieli:

Tomasz Kordowski, trener APS Rumia – to nie pierwsza nasza porażka. Drużyna walczyła dzielnie, ale nie udało się. Nie chcę chwalić przegranej drużyny, zabrakło nam tego doświadczenia, które ma WTS. Trzy
zawodniczki z włocławskiego składu robią wyraźnie różnicę. My mamy młody, niedoświadczony zespół, ponadto trapi nas fala kontuzji. Takie mecze są potrzebne. Dziewczyny muszą nabrać doświadczenia. Bardzo lubię
przyjeżdżać do Włocławka. Naprawdę. Fajne miasto, fajna hala, kibice i zespół.

Marek Zacharek, trener WTS KDBS Bank Włocławek – im dłużej trzeba czekać na zwycięstwo, tym lepiej ono smakuje. A my czekaliśmy bardzo długo, bo aż pięć spotkań. Wierzę, że właśnie ta wygrana będzie dla drużyny
bodźcem i w kolejnych meczach będzie tylko lepiej.

Katarzyna Półchłopek, MVP – atakująca WTS – cieszę się bardzo przede wszystkim z wygranego meczu, a że przy okazji zdobyłam nagrodę, to miło. Bardzo długo czekałyśmy na trzypunktowe zwycięstwo. Ten mecz dał nam wiele radości. Będziemy pracować nad tym, żeby w kolejnych spotkaniach pokazać się z coraz lepszej strony.

WTS KDBS Bank Włocławek – APS Rumia 3:1 (25:12, 17:25, 25:17, 25:16)
03.12.2016 r. Włocławek
Hala Mistrzów, godz: 17:00

MVP – Kasia Półchłopek (WTS)
Nagroda prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego – Sandra Korusiewicz (APS)

Składy:
WTS KDBS Bank Włocławek – Irzemska Roksana, Wieczorek Sylwia, Gogol Aleksandra, Walczak Alicja, Wyczałkowska Aleksandra, Górska Angelika, Kiestrzyńska Katarzyna, Depka – Skrzypińska Małgorzata, Pyzdrowska Katarzyna, Browarczyk Barbara, Majewska Weronika, Płaczek Kamila, Półchłopek Katarzyna. Trener: Marek Zacharek

APS Rumia – Blvashvili Katerana, Laskowska Łucja, Peszke Julia, Aleksanra Stępień, Przyrodzka Marta, Praska Ida, Olga Sobczyńska, Sandra Korusiewicz,Julia Bartosik, Karolina Budzisz, Małgorzata Łyczakowska. Trener: Tomasz Kordowski

Inne wyniki
Sparta Warszawa - UKS Ósemka Siedlce 3:1 (-20, 13, 13, 18)
Orzeł Elbląg - Bluesoft Mazovia Warszawa 3:1 (23, 16, -22, 25)
AZS AWF Warszawa - Volley Płock 3:0 (20, 18, 10)

9. MUKS Volley Płock 10 3 8-28

Już za tydzień WTS jedzie do Płocka gdzie zmierzy się z Volleyem. W pierwszym meczu między drużynami padł wynik 3:1 dla WTS KDBS Bank