MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

29 maja rozpoczynają się zapisy na bydgoskie półkolonie 2023

Paweł Kaniak
Bydgoskie półkolonie będą realizowane w dziewięciu turnusach, w 35 szkołach i placówkach prowadzonych przez miasto.
Bydgoskie półkolonie będą realizowane w dziewięciu turnusach, w 35 szkołach i placówkach prowadzonych przez miasto. Tomasz Czachorowski/zdjęcie ilustracyjne
Zapisy na bydgoskie półkolonie w wakacje 2023 roku prowadzone będą tylko elektroniczne - rozpoczną się w poniedziałek 29 maja i potrwają do niedzieli 4 czerwca. Z letniego wypoczynku skorzysta ponad 3600 uczniów.

Bydgoskie półkolonie organizowane są przez miasto po raz piąty.

W półkoloniach mogą brać udział uczniowie bydgoskich szkół do 13. roku życia. Każdy uczeń może skorzystać maksymalnie z dwóch tygodniowych (pięciodniowych) turnusów. Rodzic pokrywa jedynie koszt wyżywienia oraz wyposaża dziecko w Bydgoską Kartę Miejską - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Półkolonie będą realizowane w dziewięciu turnusach, w 35 szkołach i placówkach prowadzonych przez miasto.

Uczestnicy półkolonii będą objęci opieką w godzinach 7.30 - 15.30. Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach sportowych i na boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich instytucjach kultury, zaplanowano wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne. W ramach półkolonii wyświetlane będą też filmy.

Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej i Bydgoskiej Karty Miejskiej. Udział w półkoloniach jest bezpłatny, z wyjątkiem opłaty za posiłki (150 zł) - zwolnieni są z nich rodzice i opiekunowie dziecka upoważnieni do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole oraz uczniowie, którzy mają przyznane stypendium szkolne.

Warunkiem zgłoszenia dziecka na półkolonie jest rejestracja elektroniczna na stronie internetowej https://pozaszkolne.vulcan.net.pl/bydgoszczpolkolonie. W zakładce Oferta znajduje się lista jednostek, w których będą odbywać się półkolonie, wraz z terminami. Zgłoszenia elektronicznego należy dokonać w terminie: od 29 maja 2023r . od godz. 10.00 do 4 czerwca 2023 r. do godz. 23.59. W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc decydowała będzie kolejność zgłoszeń.

Zobacz wideo: W Myślęcinku powstał sad społeczny

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: 29 maja rozpoczynają się zapisy na bydgoskie półkolonie 2023 - Bydgoszcz Nasze Miasto

Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto