MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

300 plus dla wdów i wdowców - komu przysługuje? Świadczenie przysługiwać ma dożywotnio? Jest taki projekt w Senacie

wt
300 plus dla wdów i wdowców - komu przysługuje? Seniorzy, to ta grupa społeczna w dobie szalejącej inflacji, musi liczyć każdy grosz. Z nową propozycją finansową wyszli im naprzeciw senatorowie. Czy w Polsce wkrótce pojawi się świadczenie 300 plus dla wdów i wdowców? Sprawdźcie!

WIĘCEJ NA KOLEJNYCH STRONACH>>>
300 plus dla wdów i wdowców - komu przysługuje? Seniorzy, to ta grupa społeczna w dobie szalejącej inflacji, musi liczyć każdy grosz. Z nową propozycją finansową wyszli im naprzeciw senatorowie. Czy w Polsce wkrótce pojawi się świadczenie 300 plus dla wdów i wdowców? Sprawdźcie! WIĘCEJ NA KOLEJNYCH STRONACH>>>Archiwum Polska Press
300 plus dla wdów i wdowców - komu przysługuje? Seniorzy, to ta grupa społeczna w dobie szalejącej inflacji, musi liczyć każdy grosz. Z nową propozycją finansową wyszli im naprzeciw senatorowie. Czy w Polsce wkrótce pojawi się świadczenie 300 plus dla wdów i wdowców? Sprawdźcie!

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

od 16 lat

300 plus dla wdów i wdowców

Wiele wdów i wdowców po śmierci współmałżonka boryka się z problemami finansowymi i utrzymuje się z jednej, często niskiej emerytury lub renty.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w przypadku śmierci małżonka wdowa lub wdowiec mogą skorzystać z renty rodzinnej, której wysokość nie może przekroczyć 85 proc. emerytury zmarłego lub zachować swoją emeryturę.

Na ratunek seniorom przychodzi propozycja nowego świadczenia. Petycja w sprawie dodatku 300 plus dla wdów i wdowców trafiła już do Senatu. O sprawie informuje dziennik "Fakt", który przytacza fragmenty petycji.

[polecane]24467421,24467409,24480623,24489767;1;Polecamy[/polecane]

- Osoby po śmierci współmałżonka muszą w większym znacznie stopniu borykać się z trudnościami finansowymi, gdyż utrzymują się już tylko z jednej emerytury (zakup leków, rehabilitacja i inne) – pisze autor petycji, który pragnie zachować anonimowość. - Wnoszę, aby samotny małżonek (wdowa lub wdowiec) został objęty comiesięcznym świadczeniem w wysokości 300 zł lub jednorazową gratyfikacją finansową ustaloną przez Komisję ds. Petycji i Praworządności.

Zgodnie z przedstawionym pomysłem, nowe świadczenie obejmie osoby pozostające w związku małżeńskim przez co najmniej 45 lat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: 300 plus dla wdów i wdowców - komu przysługuje? Świadczenie przysługiwać ma dożywotnio? Jest taki projekt w Senacie - Toruń Nasze Miasto

Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto