A-klasa 5. kolejka. Grom i Kamionka pną się w tabeli. Zdjęcia z meczu Grom Więcbork - Victoria Niemcz

Piotr Pubanz
Jedna z wielu groźnych akcji Gromu pod bramką Victorii Niemcz
Jedna z wielu groźnych akcji Gromu pod bramką Victorii Niemcz Piotr Pubanz
PIŁKA NOŻNA To był dobry weekend dla A-klasowych ekip z powiatu sępoleńskiego. Zarówno Kamionka Kamień, jak i Grom Więcbork wygrali swoje spotkania. Niestety, bez punktów pozostały tucholskie ekipy. Tucholanka, Rawys i Cis okazali się słabsi od swoich rywali.

W regionie najważniejszym meczem 6. kolejki były bez wątpienia derby w Tucholi, w których Tucholanka podejmowała Kamionkę. Teoretycznie więcej z gry mieli w tej potyczce gospodarze. Stwarzali sobie sytuacje, długo utrzymywali się przy piłce, a jednak nic lub mało z tego wychodziło. Goście perfekcyjnie wykorzystali swoje stałe fragmenty gry. Dwa gole zdobyli po nich, a do bramki głową strzelali Tomasz Mrugalski i Dariusz Spica, a trzeci gol też wpadł do siatki po stałym fragmencie gry, ale gospodarze sami umieścili futbolówkę w swojej bramce.

Fantastycznie mecz z Victorią Niemcz rozpoczęli gracze z Więcborka. Grom już po 20 minutach intensywnych ataków prowadził 3:0 po dwóch golach Bartka Kosmeli i trafieniu Mateusza Przybylskiego. Tuż po przerwie Przybylski podwyższył prowadzenie i Grom niepotrzebnie się rozluźnił, co skrzętnie wykorzystali goście, strzelając dwa gole. Miejscowi też jednak trafili (Piotrowski) i mecz zakończył się zasłużoną wygraną Gromu 5:3. Takim samym stosunkiem bramkowym zakończył się mecz w Przysiersku, gdzie Strażak podejmował Rawysa. Gospodarze do 68. minuty prowadzili 4:1 i ich wygrana była niemal pewna. Wystarczyło jednak 5 minut i goście doprowadzili do kontaktu. Rawys wściekle atakował, aby doprowadzić do remisu, ale w doliczonym czasie został skontrowany i to gospodarze cieszyli się z trzech punktów. Ostatni nasz przedstawiciel w „okręgówce” Cis Cekcyn nie dał rady wiceliderowi z Koronowa. Goście do przerwy zdołali objąć prowadzenie, a w drugiej połowie strzelili jeszcze dwa gole.

W najbliższy weekend dojdzie do kolejnych derbów powiatu tucholskiego, w których Rawys podejmie Cis. Tucholanka zagra u siebie z Przysierskiem, Kamionka z GLKS Dobrcz, a Grom wyjedzie do Dąbrowy Chełmińskiej.

Wyniki 5. kolejki
Grom W. - Victoria N. 5:3 (Bartek Kosmela 2, Mateusz Przybylski 2, Patryk Piotrowski), Tucholanka - Kamionka 1:3 (Patryk Kaszczyszyn - Tomasz Mruglaski, Dariusz Spica, samobójcza), Sparta - Rawys 5:3 (Tobiasz Mocek, Adrian Prill, Dominik Manteufel), Cis – Victoria K. 0:3, Gwiazda – Start 1:3, Grom O. – Dąbrowa 4:2, Fala – GLKS 1:1.

1. Start Warlubie 5 15 19-4
2. Victoria Koronowo 5 15 16-3
3. LKS Dąbrowa Chełm. 5 12 14-10
4. Fala Świekatowo 5 11 13-6
5. Grom Osie 5 9 12-11
6. Kamionka Kamień 5 7 12-13
7. Cis Cekcyn 5 6 9-10
8. Grom Więcbork 5 6 13-16