Polecamy

23 września 2020 do Bydgoszczy przyjedzie Agnieszka Holland, która będzie promować w kinie „Pomorzanin” swój film zatytułowany „Szarlatan” © Kadry z filmu. Materiały dystrybutora - Gutek Film
[4/16]

Agnieszka Holland przyjedzie do Bydgoszczy. Będzie promować swój film [zdjęcia]

23 września 2020 do Bydgoszczy przyjedzie Agnieszka Holland, która będzie promować w kinie „Pomorzanin” swój film zatytułowany „Szarlatan”. Bydgoskimi koproducentami obrazu są: Grupa Moderator i Metrage Studio.


Od 3 lat, Grupa Moderator raz w roku zaprasza bydgoszczan na przedpremierowe pokazy filmów, których jest koproducentem.

- Nasz „filmowy” debiut był bardzo udany. „Kler” Wojciecha Smarzowskiego był ogromnym sukcesem. Kolejna, odmienna gatunkowo produkcja, to „Jak zostałem gangsterem”, a teraz przyszedł czas na wyczekiwany film Agnieszki Holland „Szarlatan” - mówi Małgorzata Dysarz-Lewińska, specjalista ds. PR w Grupie Moderator.

Jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina stworzyła zmysłową i nieszablonową opowieść o zielarzu, dla którego natura była remedium na całe ludzkie cierpienie. Twórczyni nominowanych do Oscara „W ciemności”, „Europy, Europy”, a także „Obywatela Jonesa i „Pokotu” obserwuje w „Szarlatanie” relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i oprowadza nas po paradoksach XX wieku. Przywołując legendarną postać czeskiego zielarza Jana Mikoláška, reżyserka pokazuje jakim ciężarem, a nawet przekleństwem może być talent. Choć rozgrywa się w przeszłości, „Szarlatan” jest filmem jak najbardziej współczesnym - podobnie jak jego bohater, Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Ale ten dar ma także swoją ciemną stronę.

W roli Jana Mikoláška wystąpił jeden z najwybitniejszych czeskich aktorów, Ivan Trojan. W jego młodszą wersję wcielił się jego syn, Josef Trojan. Ścieżka dźwiękowa skomponowana została przez Antoniego Komasę-Łazarkiewicza przy współpracy z Mary Komasą.


- „Szarlatan „to trzeci film, którego Moderator jest koproducentem i na pewno nie ostatni. Aktualnie współpracujemy między innymi z Wojciechem Smarzowskim - informuje Małgorzata Dysarz-Lewińska.


„Szarlatan” debiutował na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu. Na ekrany kin wejdzie 9 października.

Na specjalne zaproszenie Grupy Moderator i Metrage Studio, bydgoskich koproducentów filmu „Szarlatan”, Agnieszka Holland przyjedzie do Bydgoszczy i opowie o swojej twórczości podczas wyjątkowego spotkania autorskiego w kinie „Pomorzanin” w środę, 23 września. Po spotkaniu zaplanowano pokaz specjalny filmu „Szarlatan”. Partnerem pokazu jest Festiwal Filmowy Przeźrocza.

The Hollywood Reporter napisał o tym filmie: „Fascynujący, wciągający. Absolutny nokaut!”

23 września 2020 do Bydgoszczy przyjedzie Agnieszka Holland, która będzie promować w kinie „Pomorzanin” swój film zatytułowany „Szarlatan”. Bydgoskimi koproducentami obrazu są: Grupa Moderator i Metrage Studio.

Najnowsze wiadomości

reklama