Agnieszka Radwańska druga na Wimbledonie. Wygrywa Williams

MM Bydgoszcz
Zrzut ekranu/ Youtibe.com
Radwańska pierwszy raz w swojej karierze zagrała w finale tego wielkoszlemowego turnieju. Wimbledon wygrała Serena Williams.

RADWAŃSKA - ERRANI: ONLINE, TRANSMISJA, wynik, gdzie obejrzeć

Spotkanie rozpoczęło się z wyraźną przewagą Amerykanki. Nasza tenisistka zaczęła grać pewniej dopiero pod koniec pierwszego seta, który zakończył się wynikiem 6:1. Drugą partię wygrała już Agnieszka Radwańska, słabiej prezentowała się w tej części jej rywalka. Polka wygrała 7:5.

Trzeci set był bardzo wyrównany, ale ostatecznie to Amerykanka została najlepszą rakietą wygrywając tę partię 6:2. Dla Williams to 5 zwycięstwo na Wimbledonie. Pula nagród w turnieju to 16,1 mln funtów.

- To były dwa najwspanialsze tygodnie mojego życia - mówiła po meczu "Isia".  W jej oczach pojawiły się łzy, kiedy udzielała krótkiego wywiadu po zakończeniu turnieju, przed dekoracją. Agnieszce gratulowała przeciwniczka na korcie, mówiąc, że jest jeszcze bardzo młodą, ale wspaniałą zawodniczką.

Radwańska wspaniale walczyła, mamy nadzieję, że Wimbledon będzie na nią czekał za rok.

Dołącz do MMBydgoszcz.pli napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!