Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Aktywny weekend z Pałacem Młodzieży

Stanisław Gazda
Warsztaty profilaktyczne, wystawa prac plastycznych, zajęcia w planetarium, konkurs piosenki - w bydgoskim Pałacu Młodzieży zawsze można znaleźć coś interesującego.

W piątek, 24 maja, godz.9.00 odbędą się warsztaty profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Wezmą oni udział w czterogodzinnym spotkaniu w ramach zadania pt. „BEZPIECZNIE W DOROSŁOŚĆ – ŻYCIE BEZ UŻYWEK”.
Projekt realizowany jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz pomocy dzieciom i ich rodzinom „Przystań”, a dofinansowany został ze środków województwa kujawsko-pomorskiego.

Program jest propozycją rocznych tematycznych warsztatów dla młodzieży w celu pokazania dróg do dokonywania dojrzałych i korzystnych wyborów. Odpowiada on na duże społeczne zapotrzebowanie w zakresie uświadamiania młodzieży, czym jest uzależnienie, jakie zagrożenia się z nim wiążą oraz jakie są sposoby radzenia sobie z trudnościami w sposób konstruktywny i akceptowany społecznie. Pomimo, że dużo mówi się o tym problemie, młodzież nadal nie posiada wystarczającej wiedzy, która może uchronić ją przed szkodliwymi decyzjami. Owszem, uczestnicy warsztatów zdają sobie sprawę z zagrożeń płynących z używania środków uzależniających, jednak nie odnoszą tej wiedzy do siebie. Bywa również, że pomimo świadomości konsekwencji płynących z ryzykownych zachowań i tak w nie wchodzą, np. dlatego, żeby uśmierzyć przykre emocje. 24 maja zrealizowane zostaną 3 spotkania grupowe, które poprowadzi doświadczona i wykwalifikowana kadra: Justyna Frąszczak, Dominika Rak, Agnieszka Sitniewska, Natalia Stańko, Anna Zielińska oraz Jakub Pawlewicz. Koordynatorem spotkań jest Krzysztofa Kinczel.

W piątek, 24 maja, godz. 17.00 wernisaż wystawy „Młodzi Zdolni” - uczestników zajęć Ewy Wanko-Jastrowskiej.

Trzy kolejne wystawy zatytułowane „MŁODZI ZDOLNI”, pozwalały prześledzić proces twórczy i zagadnienia plastyczne podejmowane w 15-tu zespołach pracowni. Autorami są dzieci i młodzież z Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego w wieku od 5 do 18 lat uczęszczających regularnie na zajęcia. Tematyka i zagadnienia na wystawach to: malarska transformacja pojęć i motywów postaci ludzkiej zmierzająca w kierunku sztuki abstrakcyjnej, oraz rysunek ekspresyjny z udziałem plamy barwnej na podstawie twórczości Stanisława Witkiewicza. Cykl prac w ramach projektu „Ja Ciebie lubię Wyczół…”, szkice malarskie i rysunkowe powstałe na kanwie wycieczek plenerowych do Kórnika, Rogalina, Wierzchlasu”. Pojawią się również reliefy i kolaże interpretujące motyw twarzy w ujęciu fakturalnym na bazie mas klejowych, tworzyw sztucznych itp. Pokazane będą również formy użytkowe trójwymiarowe – projektowane i konstruowane z półfabrykatów, rozmaitych zużytych sprzętów, materiałów codziennego użytku – (szkatuły, biżuteria, torebki, ubiór). Na wystawach będzie też można zobaczyć wybór najciekawszych prac z cykli tematycznych wykonanych w różnych technikach z rysunku, malarstwa, grafiki oraz kompozycji powstałe z bezpośredniej obserwacji i wyobraźni. Wystawy ukazują całą różnorodność i atrakcyjność programową podejmowaną na zajęciach w „Pałacowym Centrum Wyobraźni” Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

Termin ostatniej z wystaw Młodzi zdolni Ewy Wanko-Jastrowskiej: wernisaż 24.05. godz.17.00 wystawa czynna do 15.06.

W piątek, 24 maja, godz. 18.30 Pałacowe Planetarium zaprasza rodziców i dzieci na prelekcje o kosmosie i pokazy nieba przez teleskop oraz wspomnienia serialu „Kosmos 1999”. Sala 226.

W sobotę, 25 maja, XVII Wojewódzki Konkurs Piosenki „Ja po prostu mam talent”
W konkursie udział biorą soliści i zespoły wokalne, delegowane przez placówki oświatowe lub kulturalne z terenu województwa kujawsko-pomorskiego w następujących kategoriach:
• soliści szkół podstawowych klasy 1 - 3
• soliści szkół podstawowych klasy 4 - 6
• soliści szkół gimnazjalnych
• soliści szkół ponadgimnazjalnych
• zespoły wokalne (do 12 osób)
Jury w składzie: Izabela Cywińska- Łomżyńska- przewodnicząca, Ewa Sawoszczuk oraz Michał Gacka, oceniać będzie:
• warunki głosowe
• dobór repertuaru
• interpretację utworów
• kulturę sceniczną
• ogólny wyraz artystyczny
W konkursie udział wezmą dzieci i młodzież z Torunia, Bydgoszczy, Inowrocławia, Barcina, Wólki, Świecia, Lipna, Aleksandrowa Kujawskiego, Dobrcza, Chełmży, Pakości, Dąbrowy, Złejwsi Wielkiej, Kcyni i Człuchowa. Zakwalifikowano do konkursu : 47 solistów i 2 zespoły wokalne.
Konkurs rozpoczyna się o godzinie 9.00, a wręczenie nagród odbędzie się o godz. 14.00 w Sali widowiskowej Pałacu Młodzieży.

W niedzielę, 26 maja o godz. 11.00 - Zygzak, czyli Zabawowy Klub Filmowy Malucha. Zapraszamy dzieciaki od 2 roku życia na polskie bajki animowane. Po filmach wspólna zabawa z rodzicami, gry i konkursy dla milusińskich. Spotkanie w Klubie to dobra zabawa dla małych i dużych, słodkie niespodzianki dla dzieci oraz kawa i herbata dla rodziców. I co najważniejsze... będziemy wspólnie obchodzić Dzień Mamy...
Dzieci wstęp wolny, dorośli : bilet 8 zł. Sala kinowa Pałacu Młodzieży.

W niedzielę 26 maja, w Kościele pw. Św. Trójcy po mszy o godz. 18.00 - serdecznie zapraszamy na koncert Przestrzeń dla Młodych, który organizuje Pałac Młodzieży. W programie występy najmłodszych dzieci, recytacja poezji oraz gość specjalny koncertu zespół wokalny „Ananasy”, który przyjedzie do nas z Koronowa.
Wykonawcy:
Dzieci z Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koronowie oraz Szkoły Muzycznej stopnia II w Inowrocławiu

1.Agnieszka Lemantowicz – fortepian (nauczyciel Mariola Cielińska) oraz Wiktoria Waniak- śpiew (naucz. P. Cywińska-Gacka)

2. Michalina Maison- fortepian (jw) + Justyna Droszcz - śpiew (j w)

3. Michał Czyż (fortepian) - nauczyciel Magdalena Cielińska + Emilia Wiechowska (j w)

4. Wiktoria Sobiech fortepian- naucz. Magdalena Cielińska + Emilia Wiechowska (j.w)
(te osoby wykonają piosenki dla dzieci - Witolda Lutosławskiego)

5. Anna Masloch- gitara,

6. Agnieszka Lemantowicz- gitara (nauczyciel Kamil Pater)

7. Kacper Gacka- akordeon

8. Szymon Książek- akordeon (nauczyciel Stanisław Miłek)

9. Agnieszka Masloch – skrzypce, nauczyciel Justyna Czop-Miłek

10. Filip Zieliński – lutnia

11. Zespół Wokalny „Ananasy” z MGOK w Koronowie pod dyrekcją Krzysztofa Grubińskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto