Ambicja to za mało

woj
Kolejne pewne zwycięstwo w koszykarskiej ekstraklasie odniósł zespół włocławskiego Anwilu. Tym razem podopieczni Andreja Urlepa w Tarnowie pokonali młodą drużynę Azotów.

Azoty: Golański 19, Celej 12 (4x3), Chromicz 9 (1), Potulski 7, Marculewicz 0 oraz Uspienski 10 (1), Lofton 7, Wichniarz 2, Doliński 1, Sulowski 0.
Anwil: Pluta 18 (3), Nordgaard 14 (2), Pacesas 12 (1), Lang 11, Krupalija 0 oraz Skele 11 (1), Andruszka 7, Witka 6, Soukup 2, Badzim 2.

Gospodarze rozpoczęli bardzo ambitnie. Pomimo prowadzenia Anwilu nie rezygnowali z walki i po ?trójkach? Tomasza Celeja i Genadija Uspienskiego było 11:7. Niewielką przewagę udało się im utrzymać aż do końca pierwszej kwarty. Potem okazało się jednak, że ambicja to za mało, aby myśleć o pokonaniu włocławian. Goście zaczęli agresywnie grać w obronie. Ponadto przyjezdni całkowicie zdominowali tablice. Po przerwie ?obudził się? niewidoczny w dwóch pierwszych kwartach Andrzej Pluta. Wszystko to sprawiło, że przewaga Anwilu z każdą minutą stawała się coraz większa. Trener Urlep podobnie jak to było w sobotę także i tym razem dał pograć wszystkim swoim podopiecznym.