Artego Bydgoszcz walczyło do końca! Jest awans w Eurocups [zdjęcia kibice+mecz]

Fa, zdjęcia Arkadiusz Wojtasiewcz
Koszykarki Artego Bydgoszcz do rewanżowego meczu 1/16 finału EuroCup z ACS Sepsi przystępowały z 9-punktową zaliczką z Rumunii (70:61)...

Co ciekawe, zespoły te spotkały się też w fazie grupowej i dwukrotnie lepsze było Artego (72:67 w Bydgoszczy i 76:50 na wyjeździe).

Jednak w czwartym meczu nie było łatwo. Przewaga z pierwszego meczu bardzo szybko stopniała, a w połowie przyjezdne odskoczyły nawet na +17 (48:31).

Od początku III kwarty Laura Miskiniene i koleżanki rozpoczęły odrabianie strat. Przed ostatnią kwartą Artego przegrywało „tylko” (55:61).

W 35:00 minucie było 68:70, ale w 36:41 minucie już 68:75.

Ostatecznie skończyło się happy endem. Na 8 sekund przed końcem meczu Briana Kiesel wykorzystała jeden z dwóch rzutów wolnych (71:79 i strata -8).

W Artego zabrakło Kateryny Rymarenko.

Artego Bydgoszcz - ACS Sepsi 71:79 (18:19, 13:29, 24:13, 16:18).

Artego: Kiesel 15 (1), Międzik 3 (1), Miskiniene 24 (1), 12 zb., Poboży 8, O’Neill 21 (1) oraz Michałek 0.

Sepsi: Givens 22, Mandache 26 (5), Orban 0, Pasic 4 (1), Godri-Parau 8 (2) oraz Butler 8, 12 zb., Vucetic 10 (2), Topuzovic 1.

W pierwszym meczu: 70:61 dla Artego i jego awans.

W dwumeczu: 141:140 dla Artego.

W 1/8 finału EuroCup bydgoski zespół zagra z hiszpańskim Perfumerias Avenida.

W ten weekend w Bydgoszczy dwa ligowe mecze koszykarskie: Enea Astoria - Stal Ostrów Wlkp. (sobota, 17.30) i Artego - Wisła Kraków (niedziela, 18.00) - z 28. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tle.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PUCHAROWEGO MECZU ARTEGO >>>>>
Koszykarki Artego Bydgoszcz do rewanżowego meczu 1/16 finału EuroCup z ACS Sepsi przystępowały z 9-punktową zaliczką z Rumunii (70:61)... Co ciekawe, zespoły te spotkały się też w fazie grupowej i dwukrotnie lepsze było Artego (72:67 w Bydgoszczy i 76:50 na wyjeździe). Jednak w czwartym meczu nie było łatwo. Przewaga z pierwszego meczu bardzo szybko stopniała, a w połowie przyjezdne odskoczyły nawet na +17 (48:31). Od początku III kwarty Laura Miskiniene i koleżanki rozpoczęły odrabianie strat. Przed ostatnią kwartą Artego przegrywało „tylko” (55:61). W 35:00 minucie było 68:70, ale w 36:41 minucie już 68:75. Ostatecznie skończyło się happy endem. Na 8 sekund przed końcem meczu Briana Kiesel wykorzystała jeden z dwóch rzutów wolnych (71:79 i strata -8). W Artego zabrakło Kateryny Rymarenko. Artego Bydgoszcz - ACS Sepsi 71:79 (18:19, 13:29, 24:13, 16:18). Artego: Kiesel 15 (1), Międzik 3 (1), Miskiniene 24 (1), 12 zb., Poboży 8, O’Neill 21 (1) oraz Michałek 0. Sepsi: Givens 22, Mandache 26 (5), Orban 0, Pasic 4 (1), Godri-Parau 8 (2) oraz Butler 8, 12 zb., Vucetic 10 (2), Topuzovic 1. W pierwszym meczu: 70:61 dla Artego i jego awans. W dwumeczu: 141:140 dla Artego. W 1/8 finału EuroCup bydgoski zespół zagra z hiszpańskim Perfumerias Avenida. W ten weekend w Bydgoszczy dwa ligowe mecze koszykarskie: Enea Astoria - Stal Ostrów Wlkp. (sobota, 17.30) i Artego - Wisła Kraków (niedziela, 18.00) - z 28. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tle. ZOBACZ ZDJĘCIA Z PUCHAROWEGO MECZU ARTEGO >>>>>Fa, zdjęcia Arkadiusz Wojtasiewicz