Basket 25 Bydgoszcz - Energa Toruń. Derby juniorek dla gospodyń [zdjęcia]

Joachim Przybył
Basket 25 Bydgoszcz wysoko wygrał derby koszykarek z poturbowanym zespołem z Torunia. To pierwsze zwycięstwo ekipy Piotra Kulpekszy w sezonie. "Katarzynki" wciąż bez wygranej.

Basket 25 Bydgoszcz - Energa Toruń 73:50
Kwarty: 25:6, 22:13, 13:19, 13:12
BASKET 25: Michałek 8 (1), Ervin 7 (1), Evans 5, Międzik 4, Jeffery 2 oraz Stankiewicz 14, R. Sobiech 9 (2), Szajtauer 9, W. Sobiech 7, Zasada 6, Faleńczyk 2.
ENERGA: Fitzgerald 20 (1), Lewis 14, 15 zb., Pszczolarska 9 (1), Grzenkowicz 3 (1), Wieczyńska 1 oraz Ciemińska 3 (1), Brzezińska 0, Wiewiórska 0.

Na następnych zdjęciach kolejne zdjęcia. Aby przejść do galerii, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.

To były najbardziej jednostronny mecz w długiej historii derbów koszykarek. Inaczej być nie mogło. Energa ma od początku sezonu problemy z formą, a teraz jeszcze z plagą kontuzji. Przed derbami kontuzjowane były Emilia Tłumak, Karolina Podkańska, Feyonda Fitzgerald, Magdalena Ziętara i Marta Wieczyńska.

W derbach "Katarzynki" wystawiły osiem zawodniczek, w tym cztery juniorki. W Bydgoszczy nie było także Petry Zaplatovej, z którą kontrakt został już rozwiązany. Na ławce zabrakło Tomasz Herkta, który został w domu z powodu kłopotów zdrowotnych.

Przewaga gospodyń od pierwszych akcji nie podlegała dyskusji. Torunianki w 1. kwarcie trafiły zaledwie jeden punkt z gry (autorką Breanna Lewis), a na początku 2. części przewaga Basketu 25 przekroczyła 20 punktów. Nawet Fitzgerald dopasowała się poziomem do młodych koleżanek i w 1. kwarcie spudłowała wszystkie swoje siedem rzutów.

Po przerwie mecz się wyrównał, bo trener bydgoskiego zespołu Piotr Kulpeksza korzystał głównie ze swoich młodych zawodniczek.
Basket 25 Bydgoszcz wysoko wygrał derby koszykarek z poturbowanym zespołem z Torunia. To pierwsze zwycięstwo ekipy Piotra Kulpekszy w sezonie. "Katarzynki" wciąż bez wygranej. Basket 25 Bydgoszcz - Energa Toruń 73:50 Kwarty: 25:6, 22:13, 13:19, 13:12 BASKET 25: Michałek 8 (1), Ervin 7 (1), Evans 5, Międzik 4, Jeffery 2 oraz Stankiewicz 14, R. Sobiech 9 (2), Szajtauer 9, W. Sobiech 7, Zasada 6, Faleńczyk 2. ENERGA: Fitzgerald 20 (1), Lewis 14, 15 zb., Pszczolarska 9 (1), Grzenkowicz 3 (1), Wieczyńska 1 oraz Ciemińska 3 (1), Brzezińska 0, Wiewiórska 0. Na następnych zdjęciach kolejne zdjęcia. Aby przejść do galerii, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo. To były najbardziej jednostronny mecz w długiej historii derbów koszykarek. Inaczej być nie mogło. Energa ma od początku sezonu problemy z formą, a teraz jeszcze z plagą kontuzji. Przed derbami kontuzjowane były Emilia Tłumak, Karolina Podkańska, Feyonda Fitzgerald, Magdalena Ziętara i Marta Wieczyńska. W derbach "Katarzynki" wystawiły osiem zawodniczek, w tym cztery juniorki. W Bydgoszczy nie było także Petry Zaplatovej, z którą kontrakt został już rozwiązany. Na ławce zabrakło Tomasz Herkta, który został w domu z powodu kłopotów zdrowotnych. Przewaga gospodyń od pierwszych akcji nie podlegała dyskusji. Torunianki w 1. kwarcie trafiły zaledwie jeden punkt z gry (autorką Breanna Lewis), a na początku 2. części przewaga Basketu 25 przekroczyła 20 punktów. Nawet Fitzgerald dopasowała się poziomem do młodych koleżanek i w 1. kwarcie spudłowała wszystkie swoje siedem rzutów. Po przerwie mecz się wyrównał, bo trener bydgoskiego zespołu Piotr Kulpeksza korzystał głównie ze swoich młodych zawodniczek. Tomasz Czachorowski