Bilety na mecz Falubaz Zielona Góra - Unia Leszno - wyprzedane! [relacja live TVP Sport]

Spoza miasta
Speedway Ekstraliga
Niedzielny finał Speedway Ekstraligi - Falubaz Zielona Góra - Unia Leszno obejrzy komplet publiczności. Czy są jeszcze bilety? Transmisja na żywo w TVP Sport.

Zainteresowanie finałowym spotkaniem o Drużynowe Mistrzostw Polski na żużlu w Zielonej Górze było tak wielkie, że wejściówki rozeszły się w połowie tygodnia. Nie ma co się dziwić. Falubaz przegrał w Lesznie 43:47 i ma bardzo dużą szansę na złote medale. Tylko, czy aż 4 punkty do odrobienia?

Przypomnijmy drogę do finału. Unia Leszno w półfinale zmierzyła się z Unibaksem Toruń. Na własnym torze wygrała wysoko - 53:36. Emocje, a także dużo nerwów wzbudziło wśród gości i obserwatorów meczu przygotowanie toru. Już na samym początku stan toru nie podobał się zespołowi z Torunia. Sędzia nakazał prace przy nawierzchni, ale nie przyniosły one poprawy. Po kilku biegach zawody przerwano i znów na torze pojawiły się ciągniki. Do samego końca Unibax nie mógł sobie poradzić w Lesznie i wysoko przegrał. Groźne upadki zaliczyli Adrian Miedziński i Emil Pulczyński. Ten pierwszy złamał obojczyk, drugi nogę. W rewanżu "Anioły" wygrały, ale zbyt nisko, by awansować do finału.

Falubaz Zielona Góra w półfinale jeździł z Caelum Stalą Gorzów. W pierwszym meczu w Gorzowie mecz zakończono po 8. biegu. Nad stadionem przeszła ulewa, która spowodowała, że tor szybko zamienił się w błoto. Wynik został zaliczony i przed rewanżem drużyna Tomasza Golloba miała 8 punktów zaliczki. Wydawało się, że wcale nie tak mało. Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane w pierwszych biegach meczu w Zielonej Górze. Falubaz, jadąc bez Grega Hancocka, szybko odrobił stratę. W połowie meczu mało kto wierzył w to, że Stal będzie potrafiła się podnieść. Drużyna Marka Cieślaka znokautowała rywala i pewnie awansowała do finału.

Kto zdobędzie złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu?

Falubaz Zielona Góra - Unia Leszno - finał Speedway Ekstraligi na żywo w TVP Sport o 19.30.

Dołącz do MMBydgoszcz.pli napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!