BKS Visła Bydgoszcz straciła punkt w spotkaniu z beniaminkiem TAURON 1. Ligi

Krzysztof Wypijewski
Dariusz Bloch/Archiwum
Bydgoszczanie wygrali w niedzielę na wyjeździe z Polskim Cukrem Avią Świdnik 3:2 w meczu 13. kolejki TAURON 1. Ligi siatkarzy.

Polski Cukier Avia Świdnik - BKS Visła Bydgoszcz 2:3

Sety: 25:23, 15:25, 25:17, 26:28, 10:15.

AVIA: Guz 15, Walawender 1, M. Kurek 17, Obermeler 9, Żywno 17, Swodczyk 14, Kuś (libero) oraz Rawiak 1, Boruch, W. Nowak, Sługocki.

BKS VISŁA: Gałązka 4, Marciniak 3, Galabov 21, Karpiński 10, Masny 2, Łaba 6, Bonisławski (libero) oraz Kowalski 6, Gutkowski 4, Strzeżek 14, Kaźmierczak, Lipiński.

Inauguracyjny set przebiegał pod dyktando miejscowych. Gdy bydgoszczanie zbliżali się do rywali, to popełniali błędy (zepsute zagrywki) i Avia znów odskakiwała.

Kolejna odsłona zdecydowanie należała do przyjezdnych. Działo się tak głównie za sprawą szalejącego w ataku Jana Galabova.

III partia to kolejna zamiana ról. Teraz dominowali gospodarze (25:17).

IV set miał dramatyczny przebieg. Avia miała dwie piłki meczowe, ale ich nie wykorzystała. BKS Visła wygrała 28:26.

Decydujący moment finałowej partii miał miejsce przy stanie 4:4. Zawodnicy znad Brdy wygrali 4 akcje z rzędu i odskoczyli na bezpieczny dystans.

To był piąty mecz bydgoskiej ekipy w tym sezonie, który zakończył się tie-breakiem (bilans tych spotkań to 4-1 dla BKS Visły). Nasi siatkarze zajmują 3. miejsce w tabeli.

Kolejne ligowe spotkanie BKS Visła rozegra w sobotę, 19 grudnia na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork.
Wcześniej (najbliższy czwartek) bydgoszczanie zawitają do Bielska-Białej na rewanżowe spotkanie finału Pucharu TAURON 1. Ligi. Nad Brdą siatkarze spod Klimczoka triumfowali 3:2, choć gospodarze prowadzili już 2:0. By zdobyć trofeum BKS Visła musi wygrać czwartkowy mecz (w dowolnych rozmiarach) oraz późniejszy tzw. złoty set (do 15 punktów). Początek o godz. 20.30, transmisja Polsat Sport.