BTŻ Polonia Bydgoszcz na czwartym miejscu, Maks z okazałym pucharem [zdjęcia]

Krzysztof Wypijewski
MINIŻUŻEL. BTŻ Polonia Bydgoszcz uzbierała 24 punkty i zajęła ostatnie, czwarte miejsce w finale drużynowych mistrzostw Polski w klasie 85-125 cc.

Najskuteczniejszym zawodnikiem zawodów był Maksymilian Pawełczak z BTŻ, który zdobył komplet oczek (15). Za wygranie 20. wyścigu, który honorował 20-lecie istnienia miejscowych Rybek Rybnik, otrzymał okazały puchar.

Punkty pozostałych bydgoszczan: Wiktor Jasiński 6 (0, 1, 3, 1, 1), Adam Putkowski 3 (0, 0, 1, 1, 1), Oskar Funtowicz 0 (0, 0, 0, 0, -), Maciej Kurzawski 0 (0).

Złoto dla Just Fun GUKS Speedway Wawrów (36), srebro wywalczył UKS Speedway Rędziny (32), na najniższym stopniu podium stanęli gospodarze (28).

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu podopieczni trenera Jacka Woźniaka zdobyli brąz w parach. 18 września Pawełczak, Putkowski i Jasiński pojadą w Gdańsku w finale indywidualnych mistrzostw Polski na miniżużlu.