Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa S5 pod Bydgoszczą. Jak idą prace? Zobacz zdjęcia

oprac. sier, źródło: UM Bydgoszczy
Zaglądamy na budowę trasy S5 w okolicach Bydgoszczy. Co dzieje się na odcinkach Bydgoszcz Opławiec - Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) oraz Błonie - Szubin?
Zaglądamy na budowę trasy S5 w okolicach Bydgoszczy. Co dzieje się na odcinkach Bydgoszcz Opławiec - Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) oraz Błonie - Szubin? GDDKiA - odcinek Bydgoszcz Opławiec - Bydgoszcz Błonie
Zaglądamy na budowę trasy S5 w okolicach Bydgoszczy. Co dzieje się na odcinkach Bydgoszcz Opławiec - Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) oraz Błonie - Szubin?

FLESZ: Wojskowe aukcje z demobilu

Nowy wykonawca na odcinku pomiędzy Białymi Błotami i Szubinem kończy w wielu punktach prace ziemne i zdecydował się na układanie pierwszych warstw nawierzchni m.in. na wysokości Kruszyna Krajeńskiego.

W tej miejscowości powstaje też szereg dróg serwisowych, na które przełożony zostanie tymczasowo ruch pojazdów. Umożliwi to budowę głównych jezdni trasy ekspresowej. Wykonawca wstępnie zamierza w pierwszej połowie przyszłego roku udostępnić jedną z jezdni trasy ekspresowej z węzła Bydgoszcz Błonie w stronę Poznania.

Budowa trasy S5 wiąże się z powstaniem nowych mostów wiaduktów i innych obiektów inżynierskich. Jednym z nich jest między innymi nowy most nad Kanałem Górnonoteckim zespolony z przejściem dla zwierząt. Na obiekcie zamontowana została część stalowych belek, które są obecnie scalane. Most będzie miał łączną długość 145 metrów. Trzyprzęsłowa konstrukcja pozwoli kierowcom przejeżdżać nad Kanałem, dodatkowa przestrzeń pod mostem na obu brzegach kanału umożliwi też swobodną migrację leśnej zwierzynie.

Zaawansowane prace trwają też na zachodniej obwodnicy Bydgoszczy pomiędzy węzłami Bydgoszcz Błonie i Bydgoszcz Zachód (Pawłówek). Zrealizowano już ponad 80 procent robót. Ten odcinek ma być przejezdny jeszcze w tym roku. Inwestycja prowadzona przez GDDKiA jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Znacznie ułatwi poruszanie się po Metropolii Bydgoszcz. Z myślą o bezpiecznym i komfortowym dojeździe mieszkańców Bydgoszczy do trasy szybkiego ruchu rozbudowano ulicę Grunwaldzką.

Kanał Górnonotecki o długości 25 km powstał w 1882 roku z potrzeby zaopatrywania w wodę Kanału Bydgoskiego oraz połączenia systemu jezior kujawskich i wielkopolskich z drogą wodną Wisła-Odra. Łączy Kanał Bydgoski (w Łochowie) z Notecią (w Antoniewie). Na Kanale znajduje się 6 śluz i kolejne 2 na Noteci.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto