Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bydgoski Balaton. Jeszcze nie kąpielisko, ale miejsce koncertów plenerowych

Redakcja
Tomasz Czachorowski
Co prawda nad Balatonem nie można się wykąpać, ale za to od najbliższej soboty będzie można posłuchać muzyki. Ruszają bowiem koncerty plenerowe.

Na pomysł, by nad Balatonem na osiedlu Bartodzieje odbywały się koncerty, wpadli sami mieszkańcy. Projekt zgłosili do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwszy koncert plenerowy nad Balatonem odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 17 będzie nosił tytuł „Ahoj przygodo - szantowe przygody nad wodą”. Wstęp jest wolny.

W programie sporo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców, między innymi: piosenki szantowe wykonywane na żywo przy udziale muzyki i zabawy, gra na bum bum rurkach do morskich piosenek, tańce i pirackie hulańce, gry i zabawy z użyciem grubej pirackiej liny, kół ratunkowych i dmuchanych flamingów, zabawy z użyciem armatek wodnych, wodnych balonów, rynienek do przelewania, gąbek do przenoszenia wody, mini festiwal baniek, piracka metamorfoza (tatuaże, balonowe szable, pirackie czapki), warsztaty naukowe i badawcze z użyciem wody.

W ubiegłym roku w głosowaniu BBO, na przeprowadzenie koncertów plenerowych zagłosowało 198 osób.
Organizacja koncertów została wprowadzona do budżetu miasta po dodatkowej analizie kosztów. Na Bartodziejach dodatkowa kwota to ponad 125 tys. złotych.

Scena znajdzie się przy budynku będącym w użyczeniu Spółdzielni Mieszkaniowej „Zjednoczeni” (ul. Polanka 13).

Kolejny koncert odbędzie się 10 sierpnia, a wystąpi Anna Hnatowicz wraz z zespołem i zespół rockowy BANAU, 24 sierpnia - zaprezentuje się Bisz & B.O.K. i WMW, natomiast 7 września- Queens of violins i Trzej tenorzy.

W 2017 w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego nad Balatonem posadzono 70 drzew oraz kilkaset krzewów.

Jak pisaliśmy niedawno, jest szansa, że nad Balatonem znowu będzie działać kąpielisko. W ubiegłym roku Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy przebadała zbiornik pod względem wymagań mikrobiologicznych.

Badania były prowadzone od maja do września 2018 roku. Łącznie pobrano 10 prób wody w odstępach 2-tygodniowych. - Wszystkie wyniki badanych prób mieściły się w wartościach dopuszczalnych.

Zobacz także:

Bydgoszcz jest relatywnie spokojnym i bezpiecznym miastem. Rzadko dochodzi tu do pościgów policyjnych, strzelaniny na ulicy, morderstw, choć i takie sytuacje się w naszym mieście zdarzały. Ale czy statystyczny bydgoszczanin jest bezpieczny, gdy późnym wieczorem lub nocą wraca do domu? Na jakich osiedlach w Bydgoszczy należy się bać o własne markowe buty, torebkę czy zegarek? Sprawdźcie w naszej galerii - to właśnie na tych osiedlach dochodzi do największej liczby interwencji zgłaszanych policji. Zestawienie sporządzono na podstawie danych z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Najgorsze dzielnice w Bydgoszczy. Tu jest niebezpiecznie, mo...

Wakacyjne utonięcia. Jak zapobiec tragedii?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto