Bydgoski Klub Sztuk Walki na podium na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin

red
Bydgoski Klub Sztuk Walki
W sobotę i niedzielę Świnoujście gościło zawodników karate na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin. Wśród 250 startujących zawodników znaleźli się także zawodnicy Bydgoskiego Klubu Sztuk Walki.

Pierwszy dzień rywalizacji nie przyniósł naszym zawodnikom powodów do radości. Patryk Kasprzyk podobnie jak Jakub Bujnicki przegrał swoją walkę przez nieuwagę i nie trzymanie gardy. Drugi dzień to przeciwieństwo pierwszego. Paweł Olszak w pierwszej walce powalił na kolana swojego przeciwnika podobnie jak Maciej Walczak. Ich rywale uciekali przed mocnymi kopnięciami na nogi i co chwilę wywracali się na matę. Dzięki ogromnej woli walki, sile i dobrej technice nasi zawodnicy dostali się do walk o podium. Paweł wywalczył brązowy medal a Maciej w walce finałowej wywalczył medal srebrny. Obydwaj walczyli w kat.juniorów 16-17 lat pow.65 kg. Sukcesy naszych zawodników już na początku sezonu cieszą tym bardziej, że mieliśmy krótki czas przygotowań.