MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bydgoski Węzeł Wodny ma swoje logo

Karioka
Karioka
W zeszłym tygodniu Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia znaku promocyjnego Bydgoskiego Węzła Wodnego.

Bydgoszcz, poprzez unikatowy w skali kraju węzeł hydrograficzny, jest szczególnym punktem na mapie międzynarodowej drogi wodnej łączącej wschodnią i zachodnią Europę. Bydgoski Węzeł Wodny stanowią: Wisła, Brda, Kanał Bydgoski oraz Stary Kanał Bydgoski. Początki tego całego systemu wodnego przypisuje się na lata 1773-1774, kiedy to powstał Kanał Bydgoski, potem wielokrotnie przebudowywany i modernizowany. Jak podkreślają historycy, włączenie kanału do Brdy było początkiem rozkwitu gospodarczego miasta, który przypadł na XIX w. Zarówno cala infrastruktura techniczna, jak i założenia architektoniczno-urbanistyczne terenów nabrzeżnych z utworzonymi przez człowieka zasobami przyrodniczymi stanowią, że Bydgoski Węzeł Wodny stał się wizytówką, a także najcenniejszym dziedzictwem naszego miasta.

Nowe logo przypomina kształtem zarys odcinka Brdy oraz jej odnogi tzw. Młynówki, która opływa Wyspę Młyńską. Znak promocyjny Bydgoskiego Węzła Wodnego jest tylko częścią w całym procesie tworzenia marki lokalnej. O przyznaniu prawa do używania znaku „Marka Lokalna Bydgoski Węzeł Wodny” decyduje regulamin, który został ustanowiony wraz z powstaniem nowego logo. Oferta skierowana jest do organizacji społecznych, instytucji, podmiotów gospodarczych, a także osób prywatnych.

Nowy znak promocyjny będzie przyznawany w kategorii: produkty spożywcze, produkty artystyczno-rzemieślnicze i pamiątkarskie, usługi, a także inicjatywy społeczne. Logo zostało już zgłoszone w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej, dzięki czemu jest prawnie chronione.


Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich MM-ki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje miasto.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto