Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bydgoskie Autografy 2021. Jest już termin odsłonięcia podpisów. Kto ze znanych osób złoży podpis?

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
W poprzedniej edycji za 2020 rok swoje autografy odsłonili: prof. dr hab. n. med. Aleksander Araszkiewicz, Marek Gotowski oraz dr hab. Janusz Kutta, dr hab. Marek Romaniuk, Stanisław Błażejewski (wspólne wyróżnienie).
W poprzedniej edycji za 2020 rok swoje autografy odsłonili: prof. dr hab. n. med. Aleksander Araszkiewicz, Marek Gotowski oraz dr hab. Janusz Kutta, dr hab. Marek Romaniuk, Stanisław Błażejewski (wspólne wyróżnienie). Tomasz Czachorowski/Archiwum
Są znakomitymi ambasadorami Bydgoszczy w świecie. Kolejne trzy osoby zasłużone dla naszego miasta odsłonią już wkrótce pamiątkowe wzory podpisów na ul. Długiej w Bydgoskiej Alei Autografów. Już wiadomo, że uroczystość odbędzie się 27 listopada.

Zobacz wideo: Tak wygląda nowy park iluminacji w bydgoskim Myślęcinku.

Dokładnie 14 września br. ratusz poinformował, że tym razem kapituła honorowa postanowiła w ten wyjątkowy sposób uhonorować kolejne trzy osobistości, które swoją pracę i działalnością rozsławiają Bydgoszcz na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Spośród 32 kandydatur zgłoszonych przez mieszkańców - w drodze wieloetapowego głosowania - członkowie kapituły ostatecznie zdecydowali, kto w tym roku złoży swoje podpisy w Bydgoskiej Alei Autografów.

Jak już informowaliśmy będą to rodowita bydgoszczanka Iga Baumgart-Witan, lekkoatletka BKS Bydgoszcz, dwukrotna medalistka olimpijska z Tokio 2020 (złoto w sztafecie mieszanej 4x400m i srebro 4x400 m) i zarazem medalistka mistrzostw świata i Europy (sztafeta 4x400m) oraz wielokrotna indywidualna medalistka mistrzostw Polski w biegu na 400 m.

Razem z nią swój autograf odsłoni Piotr Salaber, profesor nadzwyczajny bydgoskiej Akademii Muzycznej, od 1997 r. członek Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, który koncertował na całym świecie, m.in., w Niemczech, Szwecji, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jest także autorem muzyki do blisko 100 spektakli teatralnych, piosenek, programów radiowych i telewizyjnych, trzech filmów kinowych i dwóch seriali TV.

Trzecią z osób, która została w ten sposób wyróżniona, będzie prof. Mariusz Wysocki - od 1977 roku związany z Bydgoszczą. Kierownik Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum UMK. Twórca jednego z największych ośrodków przeszczepu szpiku kostnego dla dzieci z Polski północnej. To także konsultant wojewódzki w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej.

- Odsłonięcie Bydgoskich Autografów nastąpi 27 listopada (sobota) o godz. 12 na ul. Długiej - informuje Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że pierwsze tablice z podpisami zostały odsłonięte w Bydgoskiej Alei Autografów w 2007 roku. Jako pierwsi mieli je w naszym mieście: Irena Szewińska, Jerzy Hoffman, Adam Sowa, Rafał Blechacz i Zbigniew Boniek. W edycji za 2020 rok swoje autografy odsłonili: prof. dr hab. n. med. Aleksander Araszkiewicz, Marek Gotowski oraz dr hab. Janusz Kutta, dr hab. Marek Romaniuk, Stanisław Błażejewski (wspólne wyróżnienie).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto