Bydgoszcz. Baseny mają być otwarte, ale nie wszędzie popływasz. Sprawdź, które będą zamknięte

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
Pływalnia Piąta Fala w Bydgoszczy przy ul. Szarych Szeregów
Pływalnia Piąta Fala w Bydgoszczy przy ul. Szarych Szeregów Dariusz Bloch
Udostępnij:
Od 12 lutego 2021 roku ponownie mogą być otwarte baseny. Kiedy zostaną otwarte baseny w Bydgoszczy? Czy są na to przygotowane?

Zobacz wideo: Polska oszalała na punkcie morsowania!

Na początku lutego rząd zapowiedział otwarcie basenów od 12 lutego warunkowo na 2 tygodnie i w reżimie sanitarnym. Nadal nieczynne miały być aquaparki. Nie podano dokładnych zasad, nie wiadomo było, czy z basenów będą mogli korzystać wszyscy chętni, czy tylko wybrane grupy. Według projektu, z pływalni korzystać mogliby zawodnicy w ramach współzawodnictwa sportowego oraz zorganizowane grupy w ramach zajęć sportowych. Dopuszczało się wydarzenia sportowe bez udziału publiczności. Projekt nie zakładał indywidualnych, rekreacyjnych wejść. Większość zarządców basenów czekała na ostateczne rozporządzenie rządu.

Jak wyglądało przygotowanie basenów w Bydgoszczy? - Przymierzamy się do otwarcia prawie wszystkich naszych obiektów od poniedziałku 15 lutego. Ale dopóki nie będzie oficjalnej publikacji rozporządzenia w Dzienniku Ustaw, to mamy związane ręce - mówił nam Michał Jarocha z Bydgoskiego Centrum Sportu, które administruje 9 miejskimi basenami.

Zobacz jak wygląda w środku nowy basen Aqua Fordon

Basen w bydgoskim Fordonie powstał pomiędzy salą sportową SP nr 67, a terenami rekreacyjnymi. Przy kompleksie powstał także wygodny parking wraz z drogą dojazdową od strony ul. Jarużyńskiej.

Zobaczcie w naszej galerii, jak basen wygląda od środka i jakie atrakcje czekają na użytkowników >>

Basen Aqua Fordon na Tatrzańskim w Bydgoszczy już gotowy. Ta...

Czynne mają być: Czwórka, Perła, Ikar, Laguna, Sardynka, Neptun, Bryza. Niezależnie od finalnej treści rozporządzenia, na razie zamknięte będą Piąta Fala oraz nowy obiekt - Aqua Fordon.

- Aqua Fordon jest oficjalnie odebrany, ale decyzję o możliwości użytkowania otrzymaliśmy dopiero w ubiegłym tygodniu i na jej podstawie mogliśmy zacząć działać. Trwa zakup niezbędnego sprzętu, wyposażanie obiektu, rekrutacja pracowników. Data otwarcia nie jest znana - dodaje Michał Jarocha.

Jeśli chodzi o Piątą Falę, to prace naprawcze już się tam zakończyły. Teraz zostały pobrane i wysłane do badania próbki wody. Ten proces może potrwać około 2 tygodni.

- Jeżeli decyzja sanepidu będzie pozytywna, a rządowe rozporządzenie umożliwi korzystanie z basenów dłużej niż na warunkowy okres 2 tygodni, to planujemy otworzyć Piątą Falę - mówi Michał Jarocha.

Szybko nie zostanie udostępniony basen Astorii, zarządzany przez Bydgoskie Obiekty Sportowe. Dlaczego? Wyjaśnia Paweł Kowalski, kierownik marketingu i organizacji imprez BOS: - To skomplikowany obiekt. Ogólnie jest gotowy, ale z przyczyn technicznych i organizacyjnych niemożliwe jest otwarcie go z dnia na dzień. Gdy pojawi się oficjalne rozporządzenie, to będziemy się zastanawiać, jaką decyzję podjąć. - Z powodu obostrzeń byliśmy zmuszeni przekładać w czasie otwarcie, rekrutację pracowników, nawiązywanie współpracy z firmami obsługującymi Astorię. Szkolenie kadry, podpisywanie umów, sprawdzanie jakości wody, te procedury potrwają 3 tygodnie. Z przyszkolnymi basenami jest łatwiej. Działały już wcześniej, mają pełną kadrę i wszystko gotowe. Otworzą tylko bramki. Astoria to nowy obiekt, nigdy nie był otwarty. Musimy mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, nie chcemy wpuścić ludzi, gdy coś będzie niedokończone - mówi Paweł Kowalski.

Gdy 11 lutego 2021 r. Rada Ministrów opublikowała oficjalne rozporządzenie w Dzienniku Ustaw, Bydgoskie Centrum Sportu od razu potwierdziło że 15 lutego otworzy wspomniane wcześniej 7 basenów i napisało w komunikacie, że z pływalni będą mogli skorzystać wszyscy chętni, także klienci indywidualni oraz uczniowie szkół w ramach zajęć sportowych.

Polecamy

A na jakim osiedlu w Bydgoszczy najchętniej byś zamieszkał? A może już masz swoje miejsce na ziemi? Zobacz na kolejnych slajdach, jakie osiedla w Bydgoszczy najchętniej wybralibyśmy do zamieszkania. Ranking osiedli do zamieszkania w Bydgoszczy

Bydgoszcz - takie są najpopularniejsze osiedla do zamieszkan...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie