Bydgoszcz Cup. Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek 86:96 [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
W ArtegoArenie trwa Bydgoszcz Cup. W niedzielę wielki finał. Dziś rozegrano mecze półfinałowe.

Astoria Bydgoszcz- Anwil Włocławek 86:96 (18:25, 18:26, 25:19, 25:26)
Astoria: Mazur 17, Szyttenholm 14, Robak 12, Lewandowski 12, Laydych 4 oraz Łucka 10, Fatz 8, Kutta 4, Grod 3, Barszczyk 2, Wardziński 0.
Anwil: Łączyński 22, Diduszko 19, Kukiełka 14, Stelmach 12, Tomaszek 4 oraz Knowles 16, Marchlewski 4, Dimitriew 3, Hanke 2, Warszawski 0, Matusiak 0.

86:96 - Koniec meczu.
W pierwszym spotkaniu turnieju Polpharma Starogard Gdański pokonała Spójnię Stargard Szczeciński 94:77. Jutro relacja na żywo z meczu Anwil - Polpharma od godziny 15.
79:92 - Laydych trafia wolne.
77:92 - Łączyński wykorzystuje wolne.
77:90 - Jeszcze 2 minuty i 34 sekundy.
75:88 - Dmitriew zablokowany przez Szyttenholma. Cieszą się bydgoscy fani i zawodnicy. Z innego miejsca sali słychać natomiast "się cieszy ja pie****".
75:88 - Mazur za 3. Trener Anwilu prosi o czas. Jeszcze ponad 4 minuty gry przed nami.
72:88 - Kutta trafia wolne.
70:88 - Kukiełka za 3.
70:85 - Szytenholm trafia tylko jednego wolnego, zbiera Tomaszek.
69:85 - Anwil już tego meczu raczej nie przegra, a przez moment mogło się wydawać, że czekać nas będzie emocjonująca końcówka.
69:83 - Trafia Tomaszek.
69:81 - Szyttenholm trafia wolne. Jeszcze ponad 5 minut gry przed nami.
67:81 - Czwarty faul Tomaszka, który miał uwagi do decyzji arbitra.

67:81 - Było pytanie jest odpowiedź. Tomaszek gra i właśnie zdobył pierwsze punkty.

65:79 - Knovles, akcja 2+1.
65:76 - Knovles spod kosza.
65:74 - Fatz z wolnego.
64:74 - Trafia Stelmach.
64:72 - Lewandowski za 3.
61:72 - Strata Lewandowskiego i punkty Łączyńskiego.

54:59 - Trafia Mazur.
52:59 - 3 minuty i 24 sekundy do końca kwarty.

52:59 - Diduszko trafia wolne.
52:57 - Szytenholm trafia tylko raz.
51:57 - Trafia Marchlewski.
51:55 - Astoria odrabia punkt po punkcie.
Trener Anwilu wściekły na jednego ze swoich zawodników. Podczas przerwy dla swojego zespołu krzyknął nagle: "Co się uśmiechasz". Hanke po chwili został odesłany do szatni.
49:55 - Punktuje Szyttenholm.
47:55 - Diduszko efektownie wchodzi pod kosz i trafia.
47:53 - Niespełna 7 minut do końca trzeciej kwarty.
46:53 - Trafia Mazur, trener Anwilu prosi o czas.
45:53 - Robak z wolnego.
44:53 - Czwarty faul łapie Lewandowski. Jest wściekły, bo chce grać, a trener w tej sytuacji zdejmuje go z boiska.
44:53 - Robak trafia z dystansu.
41:53 - Knovles tym razem trafia wolne.
41:51 - Lewandowski za 3.
38:51 - Dwa punkty zdobywa Laydych.Chwilę później czwarty faul popełnił Kukiełka.
36:51 - Lewandowski łapie trzeci faul, a Knovles nie trafia wolnych.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z SOBOTNIEGO CASTINGU DO ANWIL DANCE TEAM KTÓRY ODBYŁ SIĘ W HALI MISTRZÓW - KLIKNIJ TUTAJ

Koniec drugiej kwarty.
36:51 - Knovles wsadza piłkę do kosza. To mogło się podobać.
31:39 - Szyttenholm po kontrze.
29:39 - Robak wykorzystał wolne. Czas dla Anwilu na 4 minuty i 32 sekundy do końca drugiej kwarty.
27:39 - Łucka za 3.
24:39 - Łączyński za 3. Ponad 5 minut do końca drugiej kwarty.
24:36 - Trafia Łucka.
22:36 - Stelmahc trafia wolne.
22:34 - Stelmach za 3.
22:31 - Punkty "Asty".
20:31 - Diduszko trafił dwa wolne.
20:29 - Efektowne wejście pod kosz i punkty Łączyńskiego.
20:27 - Punktuje Fatz.
18:27 - Punktuje Hanke.

Koniec pierwszej kwarty.
18:25 - Efektownie i skutecznie rzuca Knovles.
18:23 - Po raz drugi dziś z dystansu trafia Mazur.
15:23 - Trafia Diduszko.
15:21 - Robak wykorzystuje wolne.
13:21 - Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej kwarty trener gości poprosił o czas. Kukiełka ma już 3 faule.
13:21 - Dmitriew trafia raz z linii rzutów osobistych.
13:20 - Dwa wolne.
11:20 - Knovles wykorzystuje wolne. Ponad 3 minuty do końca pierwszej kwarty.
11:18 - Spod kosza trafia Knovles.
11:16 - Szyttenholm trafia wolne.
9:16 - Trafia Diduszko.
9:14 - Z trudnej pozycji trafia Kukiełka.
9:12 - Dwa punktu Szytenholma.
7:12 - Znów kontra i punkty Stelmach. Na 5 minut i 54 sekundy przed końcem pierwszej kwarty trener "Asty" poprosił o czas.
7:10 - Po kontrze trafia Kukiełka.
7:8 - Diduszko wykorzystuje wolne. 7 minut do zakończenia pierwszej kwarty.
7:6 - "Trójka" Mazura.
4:6 - Przechwyt Łączyńskiego i dwa punkty.
4:4 - Z dystansu trafił Kukiełka.
4:2 - Przechwyt i asysta Mazura. Punktuje Lewandowski.
2:2 - Spod kosza trafia Szyttenholm.
0:2 - Pierwsze punkty zdobył Diduszko.

W Bydgoszczy odbyła się prezentacja zawodników. Za chwilę początek meczu.

Niestety, musimy zawodników Anwilu, którzy rozgrzewają się przy naszym stanowisku, informować o złych wiadomościach z Francji. W czwartej kwarcie dominują Hiszpanie i są bliscy zwycięstwa nad Polakami.

Mecz Astoria - Anwil będziemy relacjonujemy na żywo.Na razie trwa rozgrzewka, ale Polscy trenerzy żyją jeszcze innym meczem,prosząc raz po raz o meldunki z mistrzostw Europy. Polacy na razie prowadzą z Hiszpanią. To może być wielki dzień polskiej koszykówki.

W tym roku organizatorzy postanowili wzbogacić rywalizację o seniorów. W sobotnim półfinale Astoria (I liga) walczy z Anwilem Włocławek (TBL), w drugim Polpharma Starogard (TBL) zagrała ze Spójnią Stargard (I liga).

Bydgoszcz Cup to tradycyjny turniej dla młodzieży. W tym roku walczyć będą kadeci młodsi. Do rywalizacji w hali przy Królowej Jadwigi od piątku (g. 9.30) do niedzieli (15) przystąpili: Truso Elbląg, Start Łódź, Novum Bydgoszcz, Kadra wojewódzka r. 2002, MUKS Piaseczno i KK Astoria Bydgoszcz.