Bydgoszcz. Listy zakwalifikowanych do liceów, techników i branżówek. Zobacz, ile zostało wolnych miejsc

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
W czwartek (22 lipca) punktualnie o godz. 11 listy kandydatów zakwalifikowanych wywieszono w IV LO w Bydgoszczy. W I preferencji to liceum wybrało 271 kandydatów. Nie wszyscy się dostali.
W czwartek (22 lipca) punktualnie o godz. 11 listy kandydatów zakwalifikowanych wywieszono w IV LO w Bydgoszczy. W I preferencji to liceum wybrało 271 kandydatów. Nie wszyscy się dostali. Arkadiusz Wojtasiewicz
Rekrutacja do klas I szkół ponadpodstawowych wkroczyła w decydującą fazę. W czwartek (22 lipca) ogłoszono listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Niestety, nie wszyscy dostali się tam, gdzie chcieli. Na tę chwilę zostało 470 wolnych miejsc, ale ta liczba może się jeszcze zmienić.

Zobacz wideo: Fala upałów jest przeplatana burzami. Na to musisz uważać!

- Do bydgoskich szkół zakwalifikowało się łącznie 3393 uczniów, którzy muszą teraz potwierdzić wolę przyjęcia - informuje Martyna Sobecka z Biura Prasowego Urzędu Miasta Bydgoszczy. - 302 osoby, które nigdzie nie zostały zakwalifikowane, będą miały kolejną szansę od 3 do 5 sierpnia (do godz. 15), kiedy przeprowadzona zostanie rekrutacja uzupełniająca. Ci uczniowie muszą fizycznie udać się do szkoły i złożyć wniosek.

Obecnie jest 470 wolnych miejsc, ale ta liczba jeszcze może ulec zmianie.

- Wszystko zależy od tego, czy zakwalifikowani kandydaci potwierdzą wolę przyjęcia - mówi Martyna Sobecka. - Na jej potwierdzenie oraz przedłożenie dokumentów mają czas do 30 lipca do godz. 15. Uczniowie muszą przynieść ze sobą oryginał świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, a w przypadku szkoły zawodowej - również zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych.

Bardzo dobrze wypadła rekrutacja w I LO. Tu od września powstanie sześć klas I (192 miejsca).

- W I preferencji naszą szkołę wybrało aż 312 osób. Niestety, nie wszyscy się dostali - mówi Mariola Mańkowska, dyrektor „Jedynki”. - Z naboru jesteśmy bardzo zadowoleni, tym bardziej, że w tym roku z uwagi na naukę zdalną promocja odbywała się wirtualnie. Zespół, który się tym zajmował, stanął na wysokości zadania i teraz mamy tego znakomite efekty. Dobrą reklamę zrobili nam też sami uczniowie, którzy polecali I LO swoim młodszych kolegom i koleżankom.

Największym powodzeniem w I LO cieszyła się klasa lingwistyczna z rozszerzonym językiem hiszpańskim i angielskim. - Tu mieliśmy prawie trzy osoby na jedno miejsce - mówi Mariola Mańkowska. - O przyjęcie do niej ubiegało się aż 93 uczniów. Po dwie osoby na miejsce były natomiast do klasy humanistyczno-prawnej i matematyczno-geograficznej z rozszerzonym angielskim.

W VI LO mają aż 32 laureatów. To praktycznie cała klasa!

W VI LO powstanie nie sześć, lecz pięć klas I (łącznie 154 uczniów).

- Od wielu lat stawiamy na wysoki poziom kształcenia - podkreśla Magdalena Pawlak, wicedyrektor VI LO. - Co ciekawe, o przyjęcie do naszej szkoły ubiegało się aż 32 laureatów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych! To praktycznie jedna cała klasa. To uczniowie, którzy odnosili sukcesy z różnych przedmiotów, więc na pewno nie trafią do tej samej klasy. W tegorocznej rekrutacji największym powodzeniem cieszyły się u nas klasy medyczne oraz klasa matematyczno-informatyczna z elementami programowania i gier komputerowych. Progi punktowe były bardzo wysokie.

W bydgoskiej "Trójce" na Okolu będzie o jedną klasę więcej niż planowano

W III LO początkowo miały powstać 4 klasy I po 32 osoby, ale ostatecznie będzie ich 5.

- Z uwagi na rekordowe obłożenie do klasy lingwistyczno-turystycznej (121 osób w I preferencji) otrzymaliśmy zgodę ratusza na utworzenie jeszcze jednej klasy o tym profilu - mówi Grażyna Dziedzic, dyrektor III LO. - Nabór wypadł u nas znakomicie. Wszystkie klasy skompletowaliśmy bez problemu. Są wysokie progi punktowe, powyżej 140 pkt. Niestety, wielu kandydatom musieliśmy odmówić.

W II LO, gdzie utworzone zostaną cztery klasy I (128 osób), chętnych też nie brakowało.

- Aż 157 osób się nie dostało - mówi Mirosława Glaza, dyrektor II LO. - Wszystkie klasy skompletowaliśmy już w I podejściu. Najbardziej oblegana była ta o profilu biologiczno-chemicznym. Mogliśmy przyjąć do niej 32 osoby, a 68 kandydatów było jeszcze na górkę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też klasa humanistyczna. Tu nie dostały się 54 osoby. Co ważne, to wysokie progi punktowe. Większość uczniów miała prawie po 150 pkt.

W "elektroniku" najbardziej oblegana była klasa technik informatyk pod patronatem Atosa

W IV LO było łącznie 128 miejsc w czterech klasach I. - W I preferencji mieliśmy 271 kandydatów, z czego 143 osobom musieliśmy odmówić - informuje Justyna Rościszewska, wicedyrektor „Czwórki”. - Największym zainteresowaniem cieszyły się u nas klasy: biologiczno-medyczna i przyrodniczo-turystyczna. Do tej pierwszej było trzy razy więcej chętnych niż się dostało, a do przyrodniczo-turystycznej ponad cztery razy więcej.

Udanie wypadł też nabór w Technikum Elektronicznym nr 7. - Tu od września powstanie 7 klas (224 miejsc). - Mieliśmy 420 kandydatów, którzy nie zostali zakwalifikowani z powodu braku miejsc - mówi Piotr Siwka, dyrektor szkoły. - Najbardziej oblegana była klasa technik informatyk pod patronatem Atosa. Aż 5 osób przypadało na jedno miejsce. Mamy też drugą klasę technik informatyk, ale już nie patronacką, gdzie 4,5 osoby były na miejsce i technik informatyk (wojskowa), gdzie mieliśmy 3 osoby na miejsce. Wszystkie klasy utworzymy bez problemu.

Listy kandydatów przyjętych do szkół zostaną wywieszone 2 sierpnia do godz. 14. W tym dniu również na stronie logowania kandydata w zakładce ,,Wolne miejsca” będzie widoczna liczba wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych.

Wideo

Materiał oryginalny: Bydgoszcz. Listy zakwalifikowanych do liceów, techników i branżówek. Zobacz, ile zostało wolnych miejsc - Express Bydgoski

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie