Bydgoszcz: Łuczniczka szczęśliwa dla polskich siatkarek [ZDJĘCIA]

Bydgoszcz: Łuczniczka szczęśliwa dla polskich siatkarek [ZDJĘCIA] UM Bydgoszcz
Bydgoszcz: Łuczniczka szczęśliwa dla polskich siatkarek [ZDJĘCIA]. Polska reprezentacja w siatkówce kobiet, pod wodzą bydgoszczanina Piotra Makowskiego, wywalczyła w Łuczniczce bezpośredni awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Trenerowi i siatkarkom gratulujemy.

Przez trzy dni (23-25 maja) reprezentantki Polski walczyły w Bydgoszczy w drugim turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznej imprezy. Rywalkami Polek były siatkarki: Łotwy, Szwajcarii i Ukrainy. Pierwszy turniej odbył się tydzień wcześniej w szwajcarskim Lugano. Bezpośredni awans do turnieju mistrzowskiego wywalczyć mógł tylko zwycięzca obu turniejów. Udało się tego dokonać podopiecznym trenera Makowskiego, które zakończyły oba turnieje bez straty punktu i zajęły w tabeli grupy B pierwsze miejsce, tym samym awansując do mistrzostw Europy 2015. Na drugiej pozycji uplasowała się Ukraina, która wystąpi w przyszłorocznych barażach.

Bydgoska Łuczniczka znów okazała się dla polskich siatkarek szczęśliwa. Podopiecznym Piotra Makowskiego życzymy, aby powtórzyła się historia z 2003 r., kiedy to Polki wywalczyły pierwszy w historii złoty medal mistrzostw Europy, a poprzedził je kilka miesięcy wcześniej triumf w eliminacjach do turnieju właśnie w bydgoskiej hali. W drużynie grała wówczas Izabela Bełcik, która obecnie jest kapitanem polskiego zespołu.

Podczas zakończonego w niedzielę (25.05) turnieju w Łuczniczce zagrała zawodniczka bydgoskiego KS Pałac, Katarzyna Połeć.