Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bydgoszcz. Remontują Magnuszewską, przy okazji rozjeżdżają Boya-Żeleńskiego. Kto zapłaci za naprawę?

Sławomir Bobbe
Sławomir Bobbe
- Ulica Boya-Żeleńskiego na Wyżynach jest rozjeżdżona przez kierowców, którzy skracają sobie tędy drogę podczas remontu ulicy Magnuszewskiej – narzekają mieszkańcy tej części bydgoskich Wyżyn.
- Ulica Boya-Żeleńskiego na Wyżynach jest rozjeżdżona przez kierowców, którzy skracają sobie tędy drogę podczas remontu ulicy Magnuszewskiej – narzekają mieszkańcy tej części bydgoskich Wyżyn. Tomasz Czachorowski
- Ulica Boya-Żeleńskiego na Wyżynach jest rozjeżdżona przez kierowców, którzy skracają sobie tędy drogę podczas remontu ulicy Magnuszewskiej – narzekają mieszkańcy tej części bydgoskich Wyżyn.

- Jezdnia, mimo że nie była remontowana od lat, znajdowała się w całkiem dobrym stanie. Ruch w porównaniu do ul. Magnuszewskiej czy Glinek nie jest wielki, kierowcy raczej wjeżdżają tędy na osiedle. Sytuacja zmieniła się, gdy zaczęto remont ul. Glinki, który trwał miesiącami. Na Boya-Żeleńskiego i Wiosny Ludów wyznaczono objazdy – nagle pod oknami zaczęły nam przejeżdżać sznury samochodów, w tym ciężarowych. Odetchnęliśmy, gdy w końcu zrobili Glinki. Tyle że nasza ulica została po prostu zniszczona - mówi pan Mieczysław, mieszkaniec bloku przy ul. Komuny Paryskiej.

Walce na chodniku, koparki na trawniku

- Teraz drogowcy remontują ulicę Magnuszewską, chwała im za to, bo zwłaszcza pas, którym poruszają się autobusy, miał tak wysokie koleiny, że strach było tam jechać autem z niskim zawieszeniem. Ale na naszej ulicy parkuje ciężki sprzęt, na chodnikach stoją walce, na trawnikach koparki. Nikt na to nie zwraca uwagi. No i znowu ruch samochodowy jest dużo większy niż poprzednio. To fajnie, że remontowane są ulice na osiedlu, ale nie może być tak, że w tym samym czasie niszczone są inne i nikt nie czuje się za to odpowiedzialny - wtóruje mu mieszkaniec, który przyglądał się robotom przy Magnuszewskiej.

POLECAMY

Bydgoszcz. Najpiękniejsze bydgoszczanki na Instagramie. Zoba...

Będzie remont na Boya, ale... malutki

- Wiemy o sytuacji na ulicy Boya-Żeleńskiego. Mieliśmy już zgłoszenia od mieszkańców w tej sprawie. Planujemy przeprowadzić do końca tego roku remonty cząstkowe na tej ulicy. Obecnie nie planujemy jednak większej przebudowy czy remontu na tym odcinku.

Realizujemy wiele zadań na ulicach miasta, na których te remonty są bardziej konieczne lub trasy mają zdecydowanie większe natężenia ruchu - zaznacza Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Co się dzieje na Magnuszewskiej w Bydgoszczy?

Prace na ulicy Magnuszewskiej mają zakończyć się na początku października. W ich trakcie zostanie wymieniona nawierzchnia na obu jezdniach, a zatoki autobusowe zostaną zmodernizowane. Mają być wyłożone trwałą kostką kamienną, przez co będą odporniejsze na odkształcenia. W czasie remontu jedna jezdnia Magnuszewskiej jest zamknięta, na drugiej wprowadzono ruch dwukierunkowy. Potem nastąpi zamiana i kierowcy w dwóch kierunkach będą już jeździć po odnowionej nawierzchni.

Szeroki front drogowych robót

Tomasz Okoński wskazuje, że na terenie miasta roboty drogowe idą pełna parą i tak będzie przynajmniej do rozpoczęcia zimy.

W ostatnim czasie zakończyły się roboty na ul. Nowotoruńskiej i ul. Botanicznej. Ulicę tę budowaliśmy w oparciu o wieloletni program przebudowy ulic gruntowych, który funkcjonuje od 2016 roku. Ulica Homarowa na Osowej Górze zyskała twardą nawierzchnię. Inwestycja trafiła do realizacji w ramach BBO. Ulica Szczytowa na długości około 280 metrów zyskała twardą nawierzchnię, pomiędzy ulicami Wiśniową i Paprocią. Zadanie było realizowanych w oparciu o inicjatywy lokalne – Program „25/75". Zakończyły się również prace przy budowie dróg rowerowych na ul. Kruszwickiej. Rozpoczęły się natomiast prace przy budowie nowej drogi rowerowej wzdłuż ul. Focha. Bezpieczna trasa dla rowerzystów powstaję pomiędzy rondem Grunwaldzkim i mostami Solidarności.

- W Bydgoszcz realizowane są też liczne programy zmierzające do utwardzania ulic gruntowych. Zadania konsultujemy z mieszkańcami i radami osiedli. W ciągu ostatnich pięciu lat powstało 35 kilometrów ulic osiedlowych z twardą nawierzchnią. Wydaliśmy na ten cel ponad 94 mln. zł. Trwa też utwardzanie ulic gruntowych płytami ażurowymi.

Nowe turbinowe rondo w Bydgoszczy znacznie ułatwi wyjazd od strony bydgoskiego osiedla Miedzyń i zwiększy bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców

Zobacz kolejne zdjęcia >>

Nowe rondo turbinowe w ciągu drogi wojewódzkiej nr 223 w Bia...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto