Bydgoszczanki pokonały PTS Lidera Pruszków!

MM Bydgoszcz
Drużyna MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz
Drużyna MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz nadesłane
W sobotę odbyły się mecze II kolejki Finału strefowego 2 Ligi Kobiet. MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz na trudnym terenie w Pruszkowie zmierzył się z miejscowym PTS Liderem. Niepokonane dotychczas gospodynie zaznały pierwszej w tym sezonie porażki, a podopieczne Krzysztofa Janika zbliżyły się do miejsc gwarantujących awans do Półfinału o awans do 1 Ligi Kobiet!

Na początku meczu kibice zgromadzeni w hali oglądali koncert celnych rzutów za 3 punkty i na początku nieznaczną przewagę gospodyń. Bydgoszczanki szybko doszły do głosu i już po 10 minutach gry prowadziły. W drugiej kwarcie oba zespoły nie mogły się wstrzelić, a szczelna obrona sprawiła, że padł wynik 6:5 dla MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz. Po dość nerwowym początku trzeciej kwarty młodych bydgoszczanek po przerwie na żądanie trenera Krzysztofa Janika, ponownie drużyna z Bydgoszczy zaczęła budować przewagę i „odjechała” na 12 punktów przed ostatnią odsłoną. Słabsza skuteczność i głośny doping miejscowych fanów sprawiły, że w końcówce przewaga zaczęła topnieć, lecz ponownie dzięki reakcji trenera MUKS WSG SUPRAVIS zawodniczki ochłonęły i „dowiozły” do końcowej syreny 6-punktową przewagę.

Bydgoski zespół odniósł tym samym drugie zwycięstwo w Finale strefowym 2 Ligi Kobiet i ma 1 punkt straty do PTS Lidera Pruszków oraz 2 „oczka” do TK Alles Głowno. Tym MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz wciąż pozostaje w walce o dwa miejsca premiowane awansem do Półfinału o awans do 1 Ligi Kobiet. Kolejne mecze zespół reprezentujący Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „MUKS” Bydgoszcz rozegra z PTS Liderem Pruszków (28.02 – dom), NLO Nr 71 SMS PZKosz Łomianki (01.03 – dom, 07.03 – wyjazd) oraz UKS Huraganem Wołomin (marzec – wyjazd).

PTS Lider Pruszków - MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz 53:59 (18:22, 5:6, 11:18, 19:13)

PTS Lider Pruszków: Katarzyna Agnieszczak 15, Jolanta Nowocin 12, Klaudia Babecka 8, Kamila Petryka 7, Daria Doga 5, Maja Stachura 4, Agata Pacuszka 2, Katarzyna Dąbrowska 0, Katarzyna Miłobędzka 0

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz: Aleksandra Szymańska 18, Martyna Myśków 17, Weronika Papiernik 10, Natalia Gwizdała 5, Weronika Preihs 5, Natalia Błaszczak 2, Magdalena Błysz 2, Oliwia Arendt 0, Agnieszka Kozłowska 0, Martyna Nowacka 0.