Centrostal wygrywa 3:1

Michał Młodzikowski
Bydgoskie siatkarki wygrały w pierwszym meczu I rundy play-off z MKS Dąbrowa Górnicza 3:1.

Wynik jednak nie odzwierciedla przebiegu całego spotkania. Niezwykle wyrównany był szczególnie trzeci set meczu (po dwóch było 1:1). Od bardzo mocnego uderzenia rozpoczęły bydgoszczanki. Prowadziły w tym secie już 7:1! To za sprawą dobrych serwisów i błędów w przyjęciu siatkarek MKS-u. Przyjezdne jednak nie załamały się tym i wyrównały wynik. Do samego końca żadna z drużyn nie wyszła na znaczące prowadzenie i zarówno Centrostal, jak i MKS miały po kilka piłek setowych. Tę próbę nerwów lepiej przetrzymały bydgoszczanki. Przegrywały 28:29 i postawiły, dosłownie, ścianę na siatce. Dwukrotnie zablokowały ataki Joanny Szczurek i wygrały tego seta.

Nie mniejsze emocje towarzyszyły kibicom w czwartej partii. Ku uciesze zgromadzonych fanów znów lepsze okazały się podopieczne Piotra Makowskiego. Wygrały tego seta 25:22, a cały mecz 3:1. Kolejne spotkanie już dziś o 18 w hali "Łuczniczka.

GCB Centrostal - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (23:25, 25:18, 31:29, 25:22). Stan rywalizacji play-off 1:0.

GCB Centrostal: Kuligowska, Smak, Kuczyńska, Hardzejewa, Kowalkowska, Kuligowska, Wysocka (libero) oraz Naczk, Nowakowska, Kasprzyk.

MKS Dąbrowa Górnicza: Śliwa, Lis, Sieczka, Sadowska, Wysocka, Szczurek, Tkaczewska (libero) oraz Wilczyńska, Strządała, Liniarska.