Chris Holder piąty w GP Finlandii! Wygrana Mateja Zagara!

SZYMON SZAR
Chris Holder piąty w GP Finlandii! Wygrana Zagara!
Chris Holder piąty w GP Finlandii! Wygrana Zagara! Szymon Szar
Chris Holder zajął drugie miejsce w Grand Prix Finlandii na torze w Tampere. Zawody zakończyły się zwycięstwem Mateja Zagara.

Na drugim stopniu podium stanął aktualny mistrz świata Tai Woffinden.Trzeci za Brytyjczykiem był dość niespodziewanie Szwed Fredrik Lindgren.

Debiutanckie zawody w Finlandii pokazały, że organizatorzy muszą sporo popracować nad odpowiednim przygotowaniem toru. Na sztucznym obiekcie utworzyło się wiele dziur, które bardzo utrudniały zawodnikom jazdę.
Do kuriozalnej sytuacji doszło w biegu dwunastym. Kierowniczka startu po trzecim okrążeniu pokazała flagę w biało-czarną szachownicę, która symbolizuje zakończenie biegu. Bieg ten musiał zatem zostać powtórzony w pełnej obsadzie.

Od początku zawodów na Ratinan Stadion ton nadawała czwórka Woffinden, Holder, Zagar i Nicki Pedersen. Po pierwszych dwóch zerach znacznie lepiej prezentował się Greg Hancock, który kolejne swoje trzy wyścigi wygrał awansując do półfinału. Znacznie słabiej zaprezentował się Jarek Hampel, który wygrał tylko jeden bieg i zdobywając siedem punktów nie zdołał znaleźć się w najlepszej ósemce.

Liderem klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix pozostał Krzysztof Kasprzak, który z powodu kontuzji nie wystąpił w Tampere. Kris ma obecnie punkt przewagi nad Nickim Pedersenem i Gregiem Hancockiem. Jarosław Hampel w klasyfikacji generalnej spadł na ósme miejsce, ale do lidera traci tylko sześć "oczek".

Wyniki GP Finlandii w Tampere:1. Matej Zagar (Słowenia) - 15 (3,1,2,3,1,2,3) + 1. miejsce w finale