Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ci mieszkańcy z Wielkopolski zaginęli. Są poszukiwani. Może ktoś coś wie na ich temat? [LISTA ZAGINIONYCH]

a.w.
ITAKA ZAGINIENI w Wielkopolsce. Widziałeś ich? Zgłoś! Zaginieni mieszkańcy naszego województwa w rejestrze Fundacji ITAKA
ITAKA ZAGINIENI w Wielkopolsce. Widziałeś ich? Zgłoś! Zaginieni mieszkańcy naszego województwa w rejestrze Fundacji ITAKA Fundacja ITAKA
Zaginieni w Wielkopolsce. Po tych osobach ślad zaginął a Policji do tej pory nie udało się ich odnaleźć. Co roku w województwie wielkopolskim ginie kilkanaście osób. To często młodzi ludzie, którzy nie zawsze z premedytacją uciekają z domu. Powody zaginięć mogą być różne. Sprawdź listę zaginionych w Wielkopolsce, którą przygotowała Fundacja ITAKA. Widziałeś ich? Zgłoś koniecznie. Rodziny i bliscy zaginionych czekają na Twój znak.

Zaginieni w województwie wielkopolskim

Osoby zaginione poszukiwane są nie tylko przez rodziny, ale także bliskich, znajomych, sąsiadów. Niekiedy w poszukiwania zaangażowany jest cały sztab osób.To jednak nic w porównaniu z siłą i zasięgiem internetu. Dzięki sieci jesteśmy w stanie dotrzeć do jeszcze większej liczby osób, a także pomóc osobie z drugiego końca kraju.

W poszukiwanie osób zaginionych w Polsce zaangażowana jest Fundacja ITAKA, która pomaga w promowaniu i kampanii informacyjnej prowadzonej klasycznymi formami oraz w internecie. Każda informacja o tropie, który warto podjąć jest na wagę złota. Zobacz obecnie poszukiwane osoby w województwie wielkopolskim. Jeśli masz jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu tych osób, koniecznie skontaktuj się z Fundacją ITAKA.

Zaginieni w województwie wielkopolskim. Widziałeś ich?

Zaginieni w województwie wielkopolskim, nie zawsze są zgłaszani. Niektóre rodziny starają się działać na własną rękę, inne pozostawiają sprawę Policji. Dzisiaj prezentujemy wizerunki 19 zaginionych z województwa wielkopolskiego, w tym 14 mężczyzn i 5 kobiety.

Zobacz ich zdjęcia i sprawdź najważniejsze informacje. Być może widziałeś którąś z osób lub posiadasz na jej temat jakiekolwiek informacje? Jeśli tak, koniecznie skontaktuj się z Fundacją ITAKA.

Telefon116 000 lub 22 654 70czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-17:00
E-mail[email protected]

Fundacja ITAKA weryfikuje uzyskane informacje we współpracy z policją.

Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych - organizacja pozarządowa, która zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych w Polsce oraz udziela wsparcia ich bliskim. Do tej pory udało jej się odnaleźć ponad 12 tysięcy osób. Tylko w zeszłym roku do Fundacji zgłoszono ponad 600 zaginięć, a odnaleźć udało się ponad 400 osób.

Z badań Fundacji ITAKA wynika, że największą grupą osób zaginionych stanowią:

  • mężczyźni w wieku 27-35 lat
  • kobiety w wieku 9-17 lat.

Zaginieni w województwie wielkopolskim. Widziałeś? Zgłoś!

Jeśli widziałeś osobę zaginioną i zechcesz powiadomić o tym Fundację ITAKA zobacz jakich informacji potrzebujesz, żeby poprawnie złożyć zgłoszenie.
Jakie informacje są istotne i mogą pomóc w poszukiwaniach osób zaginionych?

  • Kiedy i gdzie widziałeś zaginioną osobę? Szczegółowe informacje o lokalizacji, czasie, porze, sytuacji.
  • Czy widziałeś zaginioną osobę raz czy więcej razy?
  • Jeśli widziałeś zaginionego więcej razy, czy było to zawsze w tej samej okolicy czy w różnych miejscach?
  • Jak zachowywała się zaginiona osoba?
  • Czy zaginiony był w towarzystwie czy sam?
  • Czy była jakaś charakterystyczna rzecz w zachowaniu lub stroju osoby zaginionej?

Jakie są powody zaginięć?

Powodów zaginięć może być wiele i nie zawsze zaginięcia mają racjonalnie wytłumaczalne. Niektóre osoby po prostu wychodzą z mieszkania i do niego nie wracają, chcą odciąć się od rodziny, znajomych, otoczenia. Zwykle takie osoby wyjeżdżają do zupełnie innego miejsca w Polsce albo za granicą i zaczynają nowe życie, nie chcąc utrzymywać żadnego kontaktu z rodziną.

Innymi przyczynami zaginięć może być ucieczka z domu (dotyczy dzieci i nastolatków). Najwięcej zaginięć tego typu odnotowuje się ich wiosną i latem. Osoby zaginione to także ludzie starsi lub tacy, którzy maja kłopoty z pamięcią.

VIDEO: Codziennie giną dzieci

Jak długo prowadzone są poszukiwania osób zaginionych?

Policja prowadzi działania poszukiwawcze osób dorosłych przez 10 lat od zgłoszenia zaginięcia, ale przez kolejnych 15 lat przechowuje dane w kartotekach. Osoby po 70. roku życia poszukuje się przez 5 lat a kolejne 5 przechowuje dane. W przypadku zaginionych dzieci poszukiwania prowadzi się do momentu, w którym dziecko ukończyłoby 23 lata. Poszukując dzieci, policja wykonuje też progresję wiekową, czyli symulację, jak po upływie lat może wyglądać dziecko.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto