Ciężka przeprawa i wygrana bydgoskich koszykarzy

Dawid Sępiński
Zawodnicy z Łowicza rozegrali mecz życia – tak po sobotnim spotkaniu podsumował występ gości trener Astorii Bydgoszcz – Maciej Borkowski. Bydgoszczanie po emocjonującym spotkaniu pokonali drużynę Księżaka Łowicz 69:62.

Bydgoskim koszykarzom wygrana nie przyszła łatwo. Przez trzy kwarty to goście prowadzili w spotkaniu, a bydgoszczanie starali się odrobić straty.

Grę w pierwszej kwarcie ustaliły rzuty zza linii 6,25. W tym elemencie gry, przez pierwsze dziesięć minut, prym wiodła drużyna z województwa łódzkiego. Celne rzuty za trzy punkty Roberta Kucharka oraz efektywna gra w ofensywie całej drużyna Księżaka Łowicz spowodowała, że pierwsza kwarta padła łupem gości 25:16.

Wymiana błędów

Na kolejną odsłonę spotkania bydgoscy zawodnicy wyszli bardziej skoncentrowani. Poprawili grę w obronie, dzięki czemu podopieczni Cezara Włóczyńskiego nie zwiększali przewagi nad koszykarzami Astorii. Nadal nie zachwycała gra w ofensywie. Pomimo wielu zbiórek w ataku bydgoszczanie nie potrafili wykorzystać wywalczonych sytuacji, a rzuty z półdystansu nie przynosiły punktowych korzyści. Podopieczni Macieja Borkowskiego zdołali odrobić 3 "oczka" i po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 36:42.

Trzecia kwart także była wyrównana. Obie drużyny popełniały liczne błędy w ataku, co przełożyło się na wynik tej części spotkania: 14:16.

Sufi w tulipanach
Dorian Szyttenholm w spotkaniu z Księżakiem Łowicz był wyróżniającą się postacią w walce pod koszami. (fot. Jarosław Jozajtis)

Magiczne 10 minut

Zupełnie inny przebieg miało ostatnie dziesięć minut sobotniego pojedynku. Bydgoska drużyna złapała wiatr w żagle i w atomowym tempie zaczęła odrabiać straty. Świetna gra pod koszem Doriana Szyttenholma i Sebastiana Laydycha oraz celne rzuty z dystansu rozgrywającego Astorii - Artura Gliszczyńskiego pozwoliły bydgoszczanom objąć pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie. Koszykarze "Asty" z każdą minutą powiększali przewagę, a niemoc gościom towarzyszyła do ostatnich sekund spotkania. Czwarta, a zarazem ostatnia kwarta tego pojedynku zakończyła się wynikiem 19:4, a całe spotkanie wygraną bydgoszczan 69:62.

KPSW Astoria Bydgoszcz - Księżak Łowicz 69:62 (16:25, 20:17, 14:16, 19:4)
A. Gliszczyński 23 (5x3), P. Gierszewski 13 (3), D.Szyttenholm 8, S. Laydych 7 (1), M. Grocki 7 (1), M. Kubacki 6, A. Szopiński 3 (1), P. Lewandowski 2
Księżak Lowicz: R. Kucharek 19 (4x3), A. El-Ward 15 (1), M. Snochowski 12, B. Włuczyński 9 (1), R. Mróz 5, M. Banasiak 2

Rozmowa przeprowadzona po spotkaniu z trenerem Astorii Bydgoszcz – Maciejem Borkowskim.