Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co dotąd zarejestrowały fotopułapki w Bydgoszczy? Oto statystyki

OPRAC.:
Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Fotopułapki w Bydgoszczy działają od ponad pół roku i w tym czasie pozwoliły ustalić sprawców nielegalnie zaśmiecających miasto i tereny podmiejskie. Zobaczcie przyłapanych na gorącym uczynku. We wszystkich przypadkach sprawcy uprzątnęli pozostawione przez siebie odpady i zostali ukarani najwyższym mandatem, jaki w tym przypadku przewidują przepisy. 

Oto wybrane interwencje z 2022 roku ►►►
Fotopułapki w Bydgoszczy działają od ponad pół roku i w tym czasie pozwoliły ustalić sprawców nielegalnie zaśmiecających miasto i tereny podmiejskie. Zobaczcie przyłapanych na gorącym uczynku. We wszystkich przypadkach sprawcy uprzątnęli pozostawione przez siebie odpady i zostali ukarani najwyższym mandatem, jaki w tym przypadku przewidują przepisy. Oto wybrane interwencje z 2022 roku ►►► Straż Miejska Bydgoszcz
Fotopułapki w Bydgoszczy funkcjonują już ponad pół roku, a dokładnie 4 lipca 2022 roku zainstalowano w różnych lokalizacjach na terenie naszego miasta 52 tego typu urządzenia. Fotopułapki mają za zadanie wyeliminować dzikie wysypiska i poprawić estetykę miasta. Zobacz, jak wyglądają bydgoskie fotopułapki i jakie przestępstwa dotąd zarejestrowały.

Zobacz wideo: Mieszkańcy Osowej Góry w Bydgoszczy dostają podwyżki czynszu

od 16 lat

Na pytanie, czy fotopułapki są potrzebne w Bydgoszczy, odpowiedź może być tylko twierdząca. Tak, bo skoro wciąż w społeczeństwie są osoby, które nielegalnie pozbywają się śmieci, to trzeba temu zapobiegać i karać za takie zachowania. Koszty usunięcia porzuconych odpadów ponoszą bowiem mieszkańcy. Na ten cel trafia część środków z tzw. opłaty śmieciowej. Im więcej dzikich wysypisk, wyrzuconych nielegalnie odpadów w lasach, tym większe koszty związane z usuwaniem takich śmieci ponoszą mieszkańcy Bydgoszczy.

Podsumowanie roku 2022. Co wykryły fotopułapki w Bydgoszczy?

Od 4 lipca do 31 grudnia 2022 roku, dzięki zapisowi z fotopułapek, bydgoscy strażnicy miejscy ujawnili 12 przypadków pozbywania się odpadów niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Dotyczyły one zanieczyszczania terenów zielonych, okolic ogródków działkowych oraz miejsc przy pojemnikach na odpady. Wśród porzuconych nielegalnie śmieci znajdowały się zużyte opony i inne części samochodowe oraz odpady poremontowe i wielkogabarytowe, a także kartony i odpady elektroniczne.

Kary dla nielegalnie wyrzucających odpady

We wszystkich przypadkach sprawcy uprzątnęli pozostawione przez siebie odpady i zostali ukarani najwyższym mandatem, jaki w tym przypadku przewidują przepisy, tj. 500 zł. Łącznie w omawianym okresie strażnicy nałożyli 13 takich mandatów, a w jednej sprawie trwają czynności wyjaśniające, mające na celu skierowanie wniosku o ukaranie do sądu.

Zobaczcie zdjęcia z fotopułapek w Bydgoszczy oraz opisy interwencji:

***

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto