Cracovia - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Polska Press
Porażką zakończył się wyjazdowy mecz Zawiszy w Krakowie. Bydgoszczanie nie opuścili więc miejsca zagrożonego spadkiem z ekstraklasy.

Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1
Bramki: Jendrisek (55), Rakels (58), Budziński (77) oraz Świerczok (90).
CRACOVIA: Pilarz - Deleu (78. Rymaniak), Sretanović, Polczak, Marciniak, Covilo, Dąbrowski, Rakels, Cetnarski (71. Zjawiński), Budziński (86. Kapusta), Jendrisek.
ZAWISZA: Sandomierski - Wójcicki, Micael, Marić, Pulhac - Majewski, Drygas (79. Barisić) - Smektała, Predescu (61. Mica), Pawłowski (57. Kamiński)- Świerczok.

Koniec meczu.
90+3' - Jendrisek trafia w słupek.
90' - GOL! Honorowy bydgoszczan, Świerczok!
86' - Kapusta za Budzińskiego.
83' - Aktywniejsi nadal są krakowianie. Bydgoszczanie już nieco podłamani.
77' - GOL! Kolejna bramka gospodarzy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Budziński.
74' - Minęły kolejne minuty. Niestety, nie widać wymarzonego zrywu Zawiszy.
71' - Wójcicki zagrał do Mici, a ten dośrodkowywał w pole karne. Przed ogromną szansą na strzelenie gola stanął Kamiński, ale nie trafił w bramkę.
68' - Z rzutu wolnego uderzał Drygas, ale pewnie broni Pilarz.
65' - Marciniak został ukarany żółtą kartką.
63' - Kiepski strzał Smektały.
61' - Aktywniejsi nadal krakowianie.
58' - GOL! Po kontrze gola strzelił Rakels. Cracovia prowadzi już 2:0.
55' - GOL! Niestety, Cracovia obejmuje prowadzenie 1:0. Gola strzelił Jendrisek.
50' - Po kolejnym rzucie rożnym egzekwowanym przez gospodarzy, piłkę schwytał Sandomierski.
49' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Centnarski, ale była to kiepska wrzutka.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy. Jest 0:0.
42' - Kolejna szansa dla Zawiszy! Majewski oddał minimalnie niecelny strzał.
40' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Predescu, ale zbyt głęboko.
37' - Dwie groźne akcję przeprowadzone przez gospodarzy.
35' - Predescu zagrał z rzutu rożnego. Do futbolówki dopadł Majewski, ale jego strzał był niecelny.
34' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Predescu. Zagrał płasko wzdłuż bramki, ale żaden z jego partnerów nie połapał się w tej sytuacji.
30' - Predescu uderzał z rzutu w wolnego, ale wprost w Pilarza.
29' - Świerczok, po podaniu Drygasa, wychodził sam na sam z bramkarzem. Pilarz wyszedł z bramki i popisał się świetną interwencją.
27' - Kolejna szansa dla Zawiszy. Predescu zagrał piłkę wzdłuż bramki. Bliski zamknięcia akcji był Pawłowski.
26' - Kolejne zagranie Cetnarskiego do Jendriska. Znów gracza gospodarzy powstrzymał Wójcicki.
25' - Ładna indywidualna akcja Pawłowskiego. Pomocnik Zawiszy oddał jednak w jej finalnej fazie niecelny strzał. Było jednak blisko.
23' - Niecelny strzał Dąbrowskiego.
22'- Dośrodkowywał Deleu, futbolówka trafiła do Jendriska, ale ten ponownie został powstrzymany przez Wójcickiego.
20' - Strzelał Majewski, ale Pilarz nie miał problemów z interwencją.
19' - Prostopadłe zagranie Cetnarskiego. Do piłki dopadł Jendrisek, ale został powstrzymany przez Wójcickiego.
18'- Długą piłkę zagrał Wójcicki. Świerczok widział przed sobą już tylko bramkarza, ale był na pozycji spalonej.
17' - Kiepsko dośrodkowanie Budzińskiego z rzutu wolnego.
16' - Drygas sfaulował Covilo przed polem karnym Zawiszy.
15' - Z dystansu uderzał Budziński, ale jego strzał został zablokowany.
14' - Okres gry w środkowej środkowej fazie boiska.
11' - Zawiszanie bardzo dobrze radzą sobie na boisku w Krakowie. Nawet, gdy gospodarze atakują, to bydgoszczanie są dobrze zorganizowani w obronie.
8' - Dwa ataki krakowian zostały zatrzymane przez bydgoską defensywę przed polem karnym.
5' - Niezłą akcje przeprowadzili zawiszanie. Predescu rozegrali piłkę ze Świerczokiem, ale pogubili się w polu karnym gospodarzy.
2' - Budziński zagrywał z rzutu wolnego. Strzał oddał Covilo, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
2' - Sędzią meczu jest Szymon Marciniak z Płocka, który ostatnio prowadził mecz Zawiszy z Koroną.
1' - Hymn Cracovii odśpiewany przez kibiców. Piłkarze już na boisku. Zaczynamy!
0' - Opublikowaliśmy składy obu drużyn. Trener Mariusz Rumak dokonał zmian w wyjściowym zestawieniu, w porównaniu z meczem z Koroną. Na ławce Zawiszy pozostają dziś Kaczmarek, Barisić, Mica, Strąk, Ziajka, Nawotczyński i Kamiński.

0' - Początek tego trzymeczowego serialu był niezwykle udany dla bydgoskiej ekipy. Zawisza pokonał Koronę Kielce 3:1. Szczególnie udana była pierwsza część meczu. To był zespół z większości meczów rundy wiosennej, agresywny i zmuszający rywala do błędów, narzucający swój styl, kontrolujący wydarzenia na boisku. Efektem takiej gry było wysokie prowadzenie 3:0.