Cztery medale w muzycznym kata

h
W jugosłowiańskiej miejscowości Budvy odbyły się mistrzostwa świata w kick - boxingu oraz w kata w formach przy muzyce w kategorii juniorów. Startowali zawodnicy z 20 krajów.

W jugosłowiańskiej miejscowości Budvy odbyły się mistrzostwa świata w kick - boxingu oraz w kata w formach przy muzyce w kategorii juniorów. Startowali zawodnicy z 20 krajów. Reprezentacja Polski pod wodą trenerów Rafała Kałużnego (semi-contact), Tomasza Skrzypka (light-contact) oraz Marka Piekarskiego z Bydgoszczy (musical forms) zdobyła aż 17 medali. Cztery z nich były udziałem zawodników z Bydgoskiego Klubu Karate -do Tsunami "Fordon", tworzącego wyodrębniony w klubie Team Tsunami.

Nasi zawodnicy w składzie Marcin Szrajda, Paweł Laskowski, Dawid Libera wywalczyli dwa srebrne oraz dwa brązowe medale, występując w konkurencjach indywidualnych kata sportowym do muzyki. W trakcie występu zawodnicy prezentują układ, składający się z elementów karate i akrobatyki sportowej. Całość musi być zgrana z podkładem muzycznym.

Marcin Szrajda został podwójnym wicemistrzem świata w konkurencjach bez broni oraz z bronią. W konkurencji bez broni Marcin przegrał tylko z Rosjaninem Andrejem Sawuszkinem. Paweł Laskowski w tych samych konkurencjach wywalczył dwa brązowe medale. Trzeci zawodnik z Bydgoszczy - Dawid Libera dwukrotnie uplasował się na czwartych miejscach.. W swoim układzie z bronią przypadkowo upuścił broń, co pozbawiło go szans na medal.

Ekipa bydgoska serdecznie dziękuje swemu sponsorowi CallTech - New Technologies z ul. Kossaka, dzięki któremu wyjazd zawodników mógł dojść do skutku. Sportowcy bydgoskiego klubu zachęcają inne firmy do podjęcia współpracy. Osoby zainteresowane treningami karate mogą się zgłosić w klubie. Prowadzone są zajęcia karate o charakterze tradycyjnym i sportowym.Treningi organizowane są w Fordonie, Osowej Górze i śródmieściu. Wszelkie informacje można uzyskać u prezesa klubu - Marka Piekarskiego pod numerami telefonów: 343 - 55 - 58 oraz komórkowym 0 - 601 - 63 - 76 - 74.