Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czy jest dla Ciebie miejsce w Fordonie?

Redakcja
Akademia Myśli Społecznej zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem porozmawiamy o zmianach, które nastąpią w Starym Fordonie po uruchomieniu procesów rewitalizacyjnych.

Rewitalizacja jest procesem, który w coraz większym stopniu obejmuje polskie miasta. Tym samym włączamy się w ogólnoświatowy nurt odzyskiwania dla ludzi przestrzeni publicznych – miasta mają być silne swoimi mieszkańcami. Stary Fordon w Bydgoszczy jest jedną z piękniejszych dzielnic w regionie. Posiada swoją specyfikę kulturową. Ona również staje się areną starań rewitalizacyjnych. Jednakże dobra rewitalizacja to taka, która angażuje mieszkańców otwierając przed nimi nowe szanse. Akademia Myśli Społecznej stawia sobie jako cel rozpoczęcie debaty rewitalizacyjnej w taki sposób, aby mieszkańcy Starego Fordonu mieli realny wpływ na procesy rewitalizacyjne – aby mogli sami określić jakie są ich potrzeby rozwojowe. Naszym celem jest zwiększanie udziału społeczeństwa w samorządzie rozumianym jako wspólne podejmowanie decyzji o sobie samych.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, dla których ważne jest jak wygląda miejsce, w którym żyją. Odpowiedzmy sobie wspólnie czy Stary Fordon jest naprawdę nasz.

R – jak rewitalizacja. Czy jest dla ciebie miejsce w Fordonie?

10 września (środa), godz. 18.00
Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Wyzwolenia 4 (Stary Fordon)

Do dyskusji z mieszkańcami zaproszeni zostali: ks. kanonik dr Roman Buliński - proboszcz Parafii Św. Mikołaja, Dominika Muszyńska–Jeleszyńska - kierowniczka Pracowni Projektów Rewitalizacyjnych WSG, Wojciech Kłosowski - ekspert Banku Światowego, dr Grzegorz Kaczmarek - konsultant Związku Miast Polskich ds. rewitalizacji, Karol Zamojski - dyrektor Pracowni Kultury Współczesnej.

Ponadto oprócz mieszkańców zaprosiliśmy: władze Miasta Bydgoszczy, radnych Rady Miasta, przedstawicieli Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, Architekta Miejskiego, Miejskiego Konserwatora Zabytków, przedstawicieli Fundacji Yakiza, reporterów bydgoskich portali internetowych.


Akademia Myśli Społecznej, to projekt w ramach którego prezentujemy i „ćwiczymy” możliwości demokratycznego sposobu regulowania życia społeczno-politycznego. Debaty, wykłady i warsztaty, które złożą się na projekt, dotyczyć będą wciąż niewykorzystywanych mechanizmów demokracji lokalnej: konsultacji społecznych, współrządzenia, samorządności. Akademia Myśli Społecznej 2009 współfinansowana jest przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt realizowany jest przez Fundację Pracownia Zrównoważonego Rozwoju we współpracy z WSG w Bydgoszczy i Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.


Więcej informacji na stronie ams.org.pl, pzr.org.pl,
e-mail: [email protected], tel. 695254739


Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich MM-ki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje miasto.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto