Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czy rewitalizacja terenów poprzemysłowych jest możliwa? Odpowiedź na seminarium

(gaz)
Tereny poprzemysłowe.Ma je prawie każde miasto w Europie.Ne wszyscy jednak mają pomysły na to jak je przywrócić do życia.Pracownia Projektów Rewitalizacyjnych WSG zaprasza na seminarium „Tereny poprzemysłowe w Europie Centralnej – doświadczenia, problemy i tendencje".

Jeszcze można się zapisywać na seminarium które odbędzie się 6 października. Seminarium skierowane jest przede wszystkim do specjalistów z dziedziny planowania przestrzennego i rewitalizacji, przedstawicieli administracji lokalnej oraz reprezentantów inicjatyw społecznych, instytucji zajmujących się działaniami rewitalizacyjnymi, a także wszystkich zainteresowanych tą problematyką.
Seminarium odbędzie się w Wyższej Szkole Gospodarki, w godzinach 9.00-14.00, budynek L
przy ul. Królowej Jadwigi 14.

Telefon do pracowni: 567-00-24( Dominka Muszyńska , Magdalena Jasińska). Jeśli potrzebne będą informacje dotyczące Informacji na temat całego projektu i jego znaczenia , proszę kontaktować się z p.profesorem Dariuszem Sokołowskim tel. 510-265-124

O PROJEKCIE COBRAMAN
Przemiany gospodarcze i społeczne we współczesnym świecie doprowadziły do zaniedbań i degradacji wielu obszarów. Istotne miejsce wśród nich zajmują tereny poprzemysłowe. Stanowią one specyfikę wszystkich krajów, które pozostawiły za sobą epokę intensywnego uprzemysłowienia. W większości państw Europy od lat realizowane są działania rewitalizacyjne, mające na celu przywrócenie tych terenów społecznościom lokalnym. Ich ożywienie wiąże się z przekształceniem w nowoczesną przestrzeń gospodarczą, mieszkaniową, kulturalno-wypoczynkową. Atutem tych terenów jest często atrakcyjna lokalizacja.
Od kilku lat Polska włącza się aktywnie w działania rewitalizacyjne, projekty i programy międzynarodowe, a także wymianę doświadczeń w tym zakresie. Do takich inicjatyw należy projekt COBRAMAN nr 1CE084P4 pn. „Manager Coordinating Brownfield Redevelopment Activities”, dotyczący rewitalizacji terenów poprzemysłowych na terenie Europy Centralnej.
Jego celem jest wypracowanie koncepcji zarządzania terenami poprzemysłowymi, a ponadto stworzenie nowego stanowiska pracy: „menedżera do spraw koordynacji działań rewitalizacyjnych na obszarach poprzemysłowych”.
Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy została zaproszona do udziału w tym międzynarodowym projekcie, którego partnerami są m.in.: Miasto Bydgoszcz (PL) – Lead Partner, Miasto Stuttgart (GE), Miasto Most (CZ), VSB- Uniwersytet Techniczny w Ostrawie (CZ), Miasto Kranj (SL), Miasto Usti nad Łabą (CZ), SIPRO Biuro Rozwoju – Ferrara (IT), Instytut Planowania Urbanistycznego (SL).

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Czy rewitalizacja terenów poprzemysłowych jest możliwa? Odpowiedź na seminarium - Warszawa Nasze Miasto

Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto